Цікаві факти про Біблію, які вас здивують

Цікаві факти про Біблію, які вас здивують

Біблія – ​​дивовижна книга хоча б тому, що ось уже понад 2 000 років є твором, найбільш затребуваним людством. Інтерес до Святого Письма не згасає без будь-якої реклами і нікого зі своїх читачів воно не залишає байдужим.

Біблія не має назви. Слово «Біблія» походить від давньогрецького «βύβλος» – «папірус, книга». Переважна більшість книг має назву, але Біблія в назві не потребує. Всі люди на землі просто говорять «книга» і їхні співрозмовники відразу розуміють, що мова йде про «Книгу книг».

Найбільший тираж. Станом на 2013 рік в світі видано вже понад 6 000 000 Біблій або окремих біблійних книг, що більш ніж в 6 разів перевищує за кількістю копій наступне за популярністю видання. Щодоби в світі з під друкарського верстата виходять понад 32 500 нових Біблій.

Двигун прогресу. Друкарські верстати були винайдені і удосконалювалися в першу чергу заради видання Біблії! У 1 300 році вартість рукописної книги дорівнювала вартості замка. Друковані в 1 500 році видання коштували, як упряжка породистих коней, а в 1 700 – вже як пара гарного взуття. Нарешті, до 1900 року вартість Біблії досягла ціни декількох десятків яєць і Святе Письмо стало доступним кожному.

«Колектив авторів». Над текстами Святого Письма з XV століття до Різдва Христового по I століття після Різдва Христового, тобто протягом 1600 років, працювали понад сорок осіб багато з яких навіть не знали один одного. При цьому в Біблії немає очевидних розбіжностей або невідповідностей.

Переклади. Біблія повністю або частково перекладена на 2 377 мов і діалектів, а повністю видана вже на 422 мовах (за даними Німецького Біблійного товариства на початок 2005 року).

Навіть сліпі можуть читати Святу Книгу шрифтом Брайля на 84 мовах, а для неписьменних і зайнятих людей випускаються аудіо-версії Біблії.

Автори. Ця книга, створена величезною кількістю авторів, які мали величезний життєвий досвід в абсолютно різних областях. Серед біблійних письменників: царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин), ремісник (апостол Павло), чиновник (апостол Матвій) і т.п. Деякі з них були не євреями, а греками або навіть римськими громадянами.

Канонічні і неканонічні книги. Біблія складається з двох великих розділів: Старого і Нового Завітів. Старий Завіт містить 39 канонічних, тобто визнаних Церквою, книг, а Новий Завіт – 27. Ще 11 книг Старого Завіту в церковний канон не входять, але в слов’янській Біблії присутні.

Глави і вірші. На глави Біблію поділив Кентерберійський єпископ Стефан Ленгтон в XIII столітті, а на вірші в XVI столітті французький друкар Роберт Етьєн, після чого Біблія набула сучасного вигляду і зручності цитування (книга: глава: вірш).

Дуже потрібна. За відомостями правоохоронців, Біблію навіть крадуть частіше за інші книги …

Дивно точна книга. У 1947 році були виявлені Кумранські сувої Біблії, що датуються I століттям. При звірянні з Бібліями X століття вчені виявили, що за тисячу років Біблія не зазнала жодних серйозних змін, які б впливали на її зміст, в той час як багато інших творів з плином часу при переписуванні помітно змінювалися.

Коментарі та цитати. Святе Письмо найбільш цитований і коментований твір в світі. Тільки в Оксфордській бібліотеці на одне тільки 1-е послання апостола Іоанна Богослова зібрано таку кількість робіт, які займають приміщення в 20 м².

Час читання. Щоб прочитати Старий Завіт, необхідно не менше 38 годин і 11 годин, щоб прочитати Новий Заповіт. Тобто всю Біблію можна прочитати мінімум за 49 годин, за умови, що людина не буде втомлюватися.

Шотландський курйоз. Біблія повністю не переведена на шотландську мову. Однак існує переклад на шотландську Нового Завіту за авторством Вільяма Лорімера. Він примітний тим, що мова сатани передана звичайною англійською мовою.

Цар і пророк Давид. Після Ісуса Христа, ім’я творця Псалтиру царя Давида згадується в біблійних текстах найчастіше: 1118 раз.

Найменша Біблія. Найменша Біблія (Новий Завіт) була надрукована в кінці XIX століття за допомогою методу фотомеханічного зменшення. В результаті книга вийшла розміром 1,9 * 1,6 см, і товщиною менше 1 см. В обкладинку кожної Біблії було вкладено маленьке збільшувальне скло, щоб читати текст.

Найдорожча Біблія. Найдорожчою Біблією вважається Біблія німецького першодрукаря Йоганна Гутенберга, що вийшла в 1456 році. Гутенбергом було надруковано 180 примірників Біблії з яких збереглася лише 21 книга. Різні екземпляри її оцінюють від 25 до 35 млн доларів.

Біблійні царі. Довше за всіх у Біблії правив цар Манасія, який був на престолі 55 років. Менше всіх правив Цар Замврій, який носив корону всього сім днів.

Брати і сестри Господа. В Євангелії згадуються брати і сестри Ісуса Христа. Але це не Його рідні брати, а сини і дочки Йосипа від першого шлюбу. Сам Йосип був тільки названим чоловіком Богородиці і все життя зберігав її дівоцтво. А Брати Господні пізніше стали Його апостолами. Один з них, Яків Брат Господній, очолив першу християнську громаду в Єрусалимі.

Синайський кодекс. Найдавніший повний список Нового Завіту входить до складу Синайського кодексу (IV століття). Його частини зберігаються в Росії, Великобританії, Німеччини та на Синаї.

Гоніння. Біблія є найбільш переслідуваною книгою. За всю історію не відомо творів, проти яких видавалися б закони, за порушення яких призначалася смертельна кара. Наприклад, в Північній Кореї за читання Біблії можуть стратити. У Радянському Союзі Біблії насильно вилучалися у населення, а ті, у кого екземпляри були виявлені, могли зазнати репресій.

Найдавніші знахідки. Найдавніші біблійні вірші відносяться до книги «Чисел» 6: 22-27 і вигравіювані на двох срібних виробах, знайдених під Шотландською церквою в Єрусалимі в 1979 році. Вироби і гравіювання датуються початком VI століття до Різдва Христового.

Найкоротший вірш. Найкоротший вірш Біблії зустрічається в Євангелії від Іоанна 11:35 і звучить, як «Ісус заплакав”.

Найдовший вірш. Найдовший вірш Біблії належить книзі «Естер». Це дев’ятий вірш восьмої глави, що складається з 90 слів і описує імперію персів.

Дитяча біблія. Видання, які являють собою адаптований переказ біблійних подій для дітей і забезпечені яскравими ілюстраціями з’явилися порівняно недавно – в другій половині XIX століття, але швидко набули популярності.  

Перше і останнє. Перше слово Біблії «На початку», останнє – «Амінь», тобто з староєврейської «істина».

Куля і гравітація. У «Епоху Просвітництва» (з XV століття після Різдва Христового) вчені тільки почали розуміти закони гравітації і те, що земля має форму кулі, але в Біблії про це повідомлялося за десять століть до Різдва Христового: Ісайя 40:22 та Іов 26: 7.

Ілюстрації. Перші ілюстрації до Біблії були зроблені євреями що жили в Александрії приблизно в III столітті до Різдва Христового, але в більшості сучасних ілюстрованих видань використовують картини знаменитого французького художника XIX століття Гюстава Доре, які отримали загальне визнання, як найбільш вдалі.

Найбільша Біблія. Найбільшу Біблію в світі виготовив за два роки тесля з Лос-Анджелеса (Каліфорнія, США) Луїс Вейнай. Для свого примірника Біблії Короля Якова він використовував попередньо виготовлений саморобний друкарський прес. Висота книги склала 110,5 сантиметрів, ширина у відкритому вигляді 249 сантиметрів, а вага 496 кілограмів.

Веселка. За свідченням Біблії, веселка з’явилася не просто так. Це красиве атмосферне явище стало символом завіту між Богом і сімейством праотця Ноя про те, що людство більше ніколи не буде винищуватися потопом.   

Біблія Йосипа Бхопала. Ентузіаст з Індії Йосип Бхопал за 123 дні від руки переписав всі вірші Нового Завіту. Пізніше він продовжив свою роботу, підсумком якої стало створення найбільшої в світі рукописної Біблії з 16 000 сторінок. Важить видання калліграфіста 61 кілограм.

Біблеїстика. Наукова дисципліна, що займається вивченням Біблії з різних сторін називається Біблеїстика. Вона склалася приблизно в XVI столітті і активно розвивається в більшості найбільших університетів світу. Сучасними центрами біблеїстики стали Швеція, США, Ізраїль, Великобританія, Німеччина та Іспанія.

Історичність Біблії. Історичність Святого Письма визнається вченими лише частково і тільки починаючи з епохи Стародавнього Ізраїлю (VIII-VII ст. до н. е. і пізніше). Однак і більш ранні описані в Біблії події – всесвітній потоп, вихід євреїв з Єгипту, раз у раз підтверджуються відкриттями біблійної археології, геології та іншими науковими дисциплінами.

Немає таких людей, які б не знали про Біблію, але багато хто, можливо, не знає низки дивовижних фактів, пов’язаних з цією Книгою. Ось 10 дивовижних фактів про Біблію, які можуть бути вам цікаві:

1. Біблія ― це книга, яку найчастіше крадуть у світі. Через поширеність Біблії в готельних номерах і домашніх бібліотеках, її найчастіше крадуть з полиць.

2. Біблію читають більше жінок, ніж чоловіків. Згідно з дослідженням 2017 року, яке провело Американське Біблійне Співтовариство, жінки на 20% більше читають цю священну книгу, ніж чоловіки.

3. В Біблії є 185 пісень. Згідно Оглядової біблійної інфографіки, близько 85% пісень у Біблії є в Книзі Псалмів.

4. На написання Старого Завіту пішло в 20 разів більше часу, ніж на написання Нового. У той час, як Старий Завіт записувався протягом більш 1 тисячі років, на написання Нового Завіту пішло приблизно 50-75 років.

5. Біблію написали понад 40 різних авторів. Сорок Божих слуг відповідальні за написання слів, які ми читаємо і над якими ми розмірковуємо сьогодні.

6. У половини жінок в Біблії немає імен. Згідно з даними, представленими в дослідженні преподобної Ліндсі Фрімен, близько 1% діалогів у Біблії ― це слова, сказані жінками, повне число яких дорівнює 86. Із цих 86 жінок у близько 50% не вказується ім’я.

7. Щоб прочитати «Гру престолів», потрібно вдвічі більше часу, ніж для читання Біблії. Для прочитання Біблії необхідно приблизно 43,79 години. Це всього половина часу, необхідного на прочитання книги Джорджа Р.Р. Мартіна «Пісня льоду і вогню».

8. У Біблії згадуються собаки, але немає згадки про котів. У всій Біблії згадані 125 тварин. На жаль, немає жодної згадки кішки.

9. Слово Біблія означає просто «книга» або «сувій» і походить від латинської або грецької мови.

10. Останнє слово в Біблії ― «Амінь», яким завершує молитву: «Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами. Амінь» (Об’явлення 22:21)

1. Біблія короля Якова не раз надихала авторів на написання пісень.

2. Вчені впевнені, що сам Ісус не вважав себе творцем нової релігії, а всього лише реформував іудаїзм.

3. У свідків Єгови немає традиції відзначати дні народження, так як в Біблії такі свята завершуються убивством.

4. Біблія користується великою популярністю у злодіїв, які крадуть її частіше за інших книг.

5. Ніде в Біблії ви не знайдете опису зовнішності Ісуса.

6. Існує така наука, як бібліомантія, що представляє свого роду ворожіння на Біблії, для чого необхідно всього лише відкрити книгу на випадковій сторінці і прочитати те, що там написано. Перша фраза і повинна нести в собі якийсь пророчий сенс на майбутнє.

7. Ісаак Ньютон приділяв велику увагу Біблії і тому написав більше статей про релігію, ніж про науку.

8. Найпопулярнішими на пристроях Amazon Kindle вважаються книги Біблія, біографія Стіва Джобса і “Голодні ігри”.

9. Провівши дослідження водної ерозії, Леонардо да Вінчі дійшов висновку, що Земля набагато старше тих років, що приписує їй Священне писання.

10. Зрада Іуди оцінюється в суму, еквівалентну 4-місячного окладу робітника.

11. Згідно з Біблією клястися забороняється.

12. Найбільшим постачальником Біблії в світі є Китай.

13. Щоб поліпшити своє самопочуття імператор Ефіопії Менелик II з’їдав парочку сторінок з Біблії.

14. У зв’язку з тим, ім’я Жанни д’Арк (Joan of Arc) співзвучно з Ноєвим ковчегом (Noan`s Ark), 12 відсотків американців впевнені, що Жанна д’Арк є дружиною Ноя.

15. Зберігання Біблії карається в Північній Кореї стратою нарівні з переглядом південнокорейських фільмів і розповсюдженням порнографії.

16. Біблія друкується на 2454 мовах.

17. У 1631 році був спалений величезний тираж Біблії короля Якова, і виною всьому стала всього одна помилка — в сьомий заповіді було написано “чини перелюбу”.

огляньте на ці факти!

Біблія є книга, що найбільше видається у світі

Щоденний наклад Біблії складає 32876 екземплярів, тобто кожну секунду у світі друкується одна Біблія.

Поширення Біблії в ХХ столітті досягло вражаючих масштабів. Статистикою, зрозуміло, підрахована не лише кількість видань повної Біблії, але і видань Нового Завіту і окремих книг. Адже на деяких діалектах, якими говорять малочисельні племена, видавалося по окремій біблійній книзі.

От статистичні дані:

 •  1900 – 8 мільйонів Біблій;
 •  1950 – 22 млн., з них близько 2,5 млн. повних Біблій;
 •  1960 – 35 млн., з них близько 4 млн. повних Біблій;
 •  1970 – 145 млн., з них близько 5 млн. повних Біблій;
 •  1980 – 440 млн., з них близько 9,5 млн. повних Біблій.

* * *

Біблія – книга, яку найбільше перекладають у світі

Вражає і кількість мов, якою перекладена Біблія чи її окремі книги та частини:

 •  1600 – 40 мов;
 •  1700 – 52 мови;
 •  1800 – 71 мова;
 •  1900 – 567 мов;
 •  1950 – 1034 мови;
 •  1965 – 1250 мов;
 •  1985 – 1829 мов.

На початок ХХІ століття Біблія була перекладена на 2036 мов і діалектів.

За підрахунками фахівців світ говорить 3000 мовами і діалектами. З них більш ніж 1500 вживається лише відносно дрібними етнічними групами. Поза всяким сумнівом, Біблія і в наш час залишається бестселером. Жодна книга не має такого широкого попиту, як Священне Писання, і жодна книга не перекладена на таку кількість мов. Біблія дійсно Книга книг!

* * *

Біблія – найпопулярніша книга у світі

В історії літератури було немало творів, які ставали світовими бестселерами, інтерес до яких тримався роками. Але проходив час, і інтерес до них зникав. А Біблія без усякої реклами користується популярністю на протязі майже 2000 років, будучи на сьогодні бестселером № 1.

* * *

Біблія – найдоступніша для розуміння книга для людей з будь-яким рівнем освіти

Сьогодні немає іншої такої книги, яку б з однаковим інтересом читали і малограмотна сільська жителька, і столичний академік. Біблію можна читати і розуміти без спеціальної підготовки. А спробуйте, не маючи спеціальної освіти, читати книги з хімії чи фізики, розібратися в тонкощах поезії, не заплутатися в черзі подій, викладених в історичних хроніках і літописах!

* * *

Біблія тримає рекорд за тривалістю її створення

Книги, що складають Біблію, писалися з XV століття до Р.Х. по 1 століття по Р.Х., тобто упродовж 1600 років!

Біблія – єдина книга у світі, створена колективом авторів, які ні в чому не суперечать один одному, хоча більшість з них не були знайомі між собою і жили в різний час.

Серед письменників Біблії – царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іоанн), пророки (Мойсей, Ісая, Даниїл), полководець (Ісус Навин) і так далі – всього 40 авторів. Вони жили в різний час, мали різну освіту і соціальне положення. Але світогляд усіх цих людей відрізняється вражаючою єдністю, їх писання не лише не суперечать одне одному, але органічно доповнюють одне одне, допомагаючи читачеві скласти глибоке і цілісне уявлення про світ і історію, природу і людину, про життя і смерть, про Творця та Його волю.

* * *

Біблія є книгою, яку найбільше коментують у світі

На художні, історичні, філософські та інші твори пишуться коментарі, рецензії, критика, об’єм яких може перевищувати об’єм самої книги. Якщо якусь книгу багато коментують, це свідчить про те, що її поява викликала великий інтерес. Так от, Біблія на сьогодні визнана книгою, на яку написано найбільше число коментарів. Тільки в Оксфордській бібліотеці зібрана на одне 1-е Послання апостола Іоанна кількість робіт, які займають приміщення в 20 м2.

* * *

Біблія є найдорожчою книгою у світі

Найбільша сума, колись сплачена за рукопис, була віддана за Синайський кодекс – один із прадавніх списків Біблії. Цей скарб, що належав російській імператорській сім’ї, був проданий радянським урядом Великобританії в 1923 році за 510000 доларів! Майже так само оцінюють фахівці Острозьку Біблію Івана Федорова і латинську Вульгату німецького першодрукаря Іоанна Гутенберга.

Переплетений Синайський Кодекс, власність Британської Бібліотеки

* * *

Біблія – найбільш переслідувана книга у світі

Незважаючи на величезний попит і шанування, Біблія являється і найбільш переслідуваною книгою у світі. Історія не знає прикладів, щоб упродовж 2000 років проти якої б то не було книги видавалося стільки законів, порушників яких карали б на смерть.

Намагаючись стримати поширення християнства, римський імператор Диоклетіан у 303 році по Р.Х. наказав страчувати усіх, хто читав і зберігав у себе книги Священного Писання.

Несильно відрізнялися від поглядів кесаря-язичника ідеологічні погляди лідерів Великої французької революції. Уряд Французької республіки, проголошуючи царство розуму, оголосив війну “релігійним забобонам”, і в 1793 році видав постанову про спалювання всіх Біблій, які тільки будуть знайдені в державі, і про вигнання та навіть страту їх власників, які не побажають відректися від віри в Бога. Указ діяв чотири роки, але в 1797 році уряд був вимушений відмінити його у зв’язку з тим, що моральний занепад у суспільстві досяг неймовірних масштабів.

У гітлерівській Німеччині і в СРСР було заборонено багато книг, у тому числі і Біблія. За її зберігання, поширення і читання переслідували. Книги конфісковували і знищували, авторів заарештовували і страчували. Але пали тоталітарні режими, і рухнули всі заборони.

* * *

Біблія – пророча книга

Саме пророцтва, за виразом одного з учених, “накладають на Біблію печать Божественності”. Підраховано, що Священне Писання містить понад 3000 пророцтв, що збулися, мають відношення до древніх і сучасних держав (це Вавилон, Рим, Греція, Ассирія, Туреччина, Єгипет, Арабський халіфат і навіть США), народів (серед них також давно зниклі моавитяни, аммонитяни, едомляни), міст (таких, як Дамаск, Єрусалим, Фіви, Мемфіс, Тир і Сидон), окремих осіб (у тому числі Олександра Македонського, Кира, Навуходоносора), а також релігій (хананейської, єгипетської, вавилонської і багатьох інших).

Крім того, у біблійних пророцтвах говориться про природні катаклізми, важливі події в церковній історії і про те, що Євангеліє буде проголошене по всій землі. Особливістю біблійних пророцтв, що докорінно відрізняються від пророцтв древніх і сучасних астрологів, чаклунів, ворожок і ясновидців є те, що їх значення може зрозуміти будь-який вдумливий і уважний читач. Причому без спеціальних коментарів, а просто порівнюючи тексти Писання з історичними фактами і явищами. Біблійні пророцтва неможливо тлумачити по-різному (якщо, звичайно, не переслідується така мета!), бо вони відрізняються максимальною ясністю і чіткістю. Прочитайте для прикладу Єзекиїля 26:3-5, Єремії 51:37, Наума 1:8, Матфея 24:7,14 і переконайтесь самі.

Але головна відмінність Біблії в тому, що вона – жива Книга, яка здатна чинити вплив на долі цілих народів і окремих людей.

* * *

І на останнє:

Біблія – книга, яку найбільше крадуть у магазинах…

admin

Related Posts

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МОЛИТВИ В БІБЛІЇ

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МОЛИТВИ В БІБЛІЇ

Все про Zoom: як почати відеорозмову та не стати потім зіркою інтернету

Все про Zoom: як почати відеорозмову та не стати потім зіркою інтернету

Ответ на пандемию: 4 урока из истории Церкви

Ответ на пандемию: 4 урока из истории Церкви

Моліться за свого пастора!

Моліться за свого пастора!

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *