Духовная жизнь христианина

УРОК І: БОЖА ВОЛЯ І ВАШЕ ЖИТТЯ

ВІРШ НАПАМ’ЯТЬ: “Я – ВИНОГРАДИНА, ВИ – ГАЛУЗЗЯ! ХТО В МЕНІ ПЕРЕБУВАЄ, А Я В НЬОМУ, ТОЙ РЯСНО ЗАРОДЖУЄ, БО БЕЗ МЕНЕ НІЧОГО ЧИНИТИ НЕ МОЖЕТЕ ВИ.” ІВАНА 15:5

А. ІСУС – ВАША ДОРОГА

Якщо ви слідуєте за Ісусом день за днем, Він постійно триматиме вас у центрі волі Божої. ПРОЧИТАТИ: Івана 17:3. Головна тема вічного життя, а також тема даного курсу – ЗНАТИ БОГА ТА ЗНАТИ ІСУСА ХРИСТА. Бога неможливо пізнати завдяки певній програмі чи методу. ЦЕ СТОСУНКИ З ОСОБОЮ. ЦЕ ГЛИБОКІ ЛЮБЛЯЧІ СТОСУНКИ З БОГОМ. САМЕ ЧЕРЕЗ ЦІ СТОСУНКИ БОГ ВІДКРИВАЄ СВOЮ ВОЛЮ ТА ЗАПРОШУЄ ВАС ПРИЄДНАТИСЬ ДО НЬОГО ТАМ, ДЕ ВІН ВЖЕ ПРАЦЮЄ. Якщо ви покірні, то Бог звершить через вас щось таке, що можливе лише Йому.

Передумовою цих стосунків є визнання, що ви вірите в Ісуса Христа як Спасителя і Господа вашого життя. ПРОЧИТАТИ: Рим. 3:23; Рим. 6:23; Рим. 5:8; Рим. 10:9-10; Рим. 10:13. Віра в Ісуса і прийняття Його дару вічного життя, вимагає, щоб ви: визнали себе грішником, який потребує спасіння через стосунки з Ісусом; визнали (погодились з Богом) свої гріхи; попросили Ісуса, щоб Він спас вас по Своїй благодаті; і нарешті довірили Ісусу керівництво вашим життям.

??Що для вас означає, що Ісус – Господь вашого життя??

Вашим вчителем буде Святий Дух. Він буде працювати, відкриваючи вам Бога, Його цілі та Його шляхи. Джерелом ваших повноважень є Біблія, Боже Слово дане вам. ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПОКЛАДАТИСЬ НА ТРАДИЦЇ, НА ДОСВІД ІНШИХ ЛЮДЕЙ ЧИ СВІЙ ВЛАСНИЙ, ЯКЩО ХОЧЕТЕ ВИКОНУВАТИ ВОЛЮ БОЖУ І ХОДИТИ ЙОГО ШЛЯХАМИ. Прочитати: Еф. 3:20.

В Євангелії від Івана 14:6 сказано: “Я – дорога, і правда, і життя”. Ісус не сказав: “Я покажу вам дорогу” чи “Я дам вам вказівник дороги” чи “Я покажу вам вірний напрямок”. ВІН СКАЗАВ: “Я Є дорога”. КОЛИ ВИ ПОЧИНАЄТЕ ДОВІРЯТИ ІСУСУ, ЩОБ ВІН СПРЯМОВУВАВ КОЖЕН ВАШ КРОК, ВИ ВІДЧУЄТЕ НОВУ ВОЛЮ”.

Коли ви будете слідувати за Ісусом день за днем, Він наповнить ваше життя змістом і метою. Ви ніколи не отримаєте нового завдання, аж поки не виконаєте попереднє.

??Що для вас означає слідувати за Ісусом день за днем? Чи подобається вам планувати усе заздалегідь? Чи важко вам іти за Ісусом, якщо ви не знаєте, що очікує вас у майбутньому??

АВРААМ слідував день за днем. БУТ. 12:1-5.

?? Що сказав Бог? Що в цьому було особливого?? Чи готові ВИ виконувати волю Божу таким чином??

Вдумливо ПРОЧИТАЙТЕ Мат. 6:33-34. Тоді помоліться так:

 • Погодьтесь, що Богові можна повністю довіряти.
 • Погодьтесь слідувати за Богом день за днем.
 • Погодьтесь слідувати за Ним, навіть якщо Він не пояснить вам усе детально.
 • Погодьтесь, щоб Він був вашою Дорогою.

ЯКЩО ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПОГОДИТИСЬ ІЗ ЦИМ ЗАРАЗ, щиро визнайте це перед Ним. Попросіть у Нього допомоги, щоб Він дав вам бажання чинити Його волю. Просіть виконання обітниці, яка записана у Фил. 2:13 : “Бо то Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю.”

Висновки

 • Якщо я буду слідувати за Ісусом день за днем, Він завжди буде тримати мене у центрі волі Божої.
 • Ісус – моя дорога. Мені не потрібний інший дорожний вказівник.

Б. ІСУС – ВАШ ПРИКЛАД

ЗВІРЯЙТЕ СВІЙ ДОСВІД ІЗ ПИСАННЯМ: Подивіться, що Бог говорить і як Він діє у Писанні. Приймайте рішення і оцінюйте свій досвід на основі біблійних принципів, записаних у ВСІЙ БІБЛІЇ, а не на основі окремо взятого випадку. Ваш досвід цінний лише тоді, коли він підтверджений Писанням.

Біблія – ваш Провідник

Прочитайте наступні місця у Біблії, де описано, як Ісус закликав людей, щоб вони слідували за Ним.

Мат. 4:18-20; Мат. 4:21-22; Мат. 9:9; Дії 9:1-20.

Іноді Бог давав детальнішу картину Свого завдання, ніж у випадку із Мойсеєм. Однак, Петру, Андрію, Якову, Івану, Матвію і Павлу маленьке уточнення було дане наперед, коли Ісус сказав: “Просто ідіть за мною і Я покажу вам”.

Яка Божа воля для мого життя?

Можливо, це невірне запитання. Спочатку запитайте: “Яка воля Божа?” Якщо ви будуте шукати і знайдете відповідь на це запитання, змініть своє життя у відповідності із цим. Ми повинні зосереджуватись на Богові, а не на власному житті. ПРОЧИТАТИ: Івана 5:17, 19-20.

Приклад Ісуса

 • Отець працював раніше і аж до тепер.
 • Тепер Отець вибрав Мене для праці.
 • Я нічого не роблю від Себе.
 • Я спостерігаю, що Отець робить.
 • Я роблю те, що Отець вже робить.
 • Ви бачите, що Отець любить Мене.
 • Він показує Мені все, що Він Сам робить.

Бог завжди працює навколо вас

??Чи навчились ви розпізнавати Божу діяльність у вашому житті і навколо вас? Чи можете ви поділитися власним досвідом??

ПРИМІТКА: КОЖНИЙ УРОК МІСТИТЬ ВІРШ НАПАМ’ЯТЬ: В КІНЦІ 1 ЧАСТИНИ ЦЬОГО КУРСУ У ВАС БУДЕ 6 ВІРШІВ НАПАМ’ЯТЬ. Кожний урок складається з 5 розділів, які позначені буквами в алфавітному порядку: А, Б, В, Г, Д. У кожному розділі, після того як ви прочитаєте висновки, вам потрібно буде зупинитись і подумати, яке найважливіше твердження чи вірш з Біблії у цьому розділі; і якої відповіді Бог чекає від вас. Випишіть кожен вірш чи твердження, зазначаючи урок та розділ. Наприклад, в кінці цього розділу напишіть урок 1, розділ Б, важливий вірш чи твердження, а також вашу відповідь – ВСЕ, БУДЬ-ЛАСКА, У ВАШОМУ ВЛАСНОМУ ЗОШИТІ ЧИ ЗАПИСНИКУ.

Висновки

 • Я буду спостерігати, що Бог говорить і як Він працює у Писанні. Я буду приймати рішення і оцінювати свій досвід на основі біблійних принципів.
 • Біблія – мій керівник у вірі і на практиці.
 • Вірним питанням є: “ Яка воля Божа? “
 • Спостерігайте, де Бог працює і приєднуйтесь до Нього.
 • Бог завжди працює навколо мене.

В. ВЧІТЬСЯ БУТИ СЛУГОЮ БОГА

Для того, щоб бути слугою Бога ви повинні бути гнучкими і залишатись в руці Господаря. Ісус зображений, як слуга Господній. ФИЛ. 2:5-8; МАТ. 20:26-28.

??Хто такий слуга? Чи знаєте ви лідера-християнина, який діє, як слуга??

Для того, щоб зрозуміти значення слова “слуга”, зазирніть у Єр. 18:1-6. Коли ви приходите до Бога, як Його слуга, перше, що Він хоче від вас – це те, щоб ви дозволили Йому виліпити і сформувати з вас той інструмент, який Він обрав. Потім, Він може взяти ваше життя і поставити його там, де Він бажає, щоб через ваше життя здійснювати Свої цілі. Служіння вимагає покори. Виконуйте те, що вам сказано, але пам’ятайте, що саме Бог здійснює цю роботу.

Ви не просто отримуєте накази, а тоді йдете і самі їх виконуєте. Ні, ви чекаєте на Бога, відповідаєте Йому, змінюєте своє життя таким чином, ЩОБ ВІН МІГ ЗРОБИТИ ЧЕРЕЗ ВАС ВСЕ, ЩО ЗАБАЖАЄ.

Ілля сильно ризикував, як слуга Божий, коли закликав Ваалових пророків довести чий Бог є істинним Богом. ПРОЧИТАТИ: 1 Цар. 18:16-39.

??Чи буде різниця між якістю служіння та кількістю тривалих результатів, коли працює Бог, а не ви? Коли ми закінчили завдання і почуваємо себе незадоволеними, бо не бачимо видимих результатів, то, можливо, причина полягає в тому, що ми намагаємось зробити те, що може лише Бог??

Ми люди, які ДІЮТЬ. Бог благає нас, закликає до стосунків з Ним: щоб ми пізнавали Його, віддали Йому Своє життя, щоб дозволили Йому любити нас і відкривати Себе нам, коли Він буде працювати ЧЕРЕЗ нас. Не позбавляйте себе стосунків ради того, щоб просто “діяти”. ІВАНА 15:5.

Висновки

 • Для того, щоб бути слугою Божим я повинен бути гнучким і залишатись в руці Господаря.
 • Без Бога я не можу нічого.
 • З Богом, Який діє через мене, я можу все.
 • Коли я знаю, де мій Господар, я знаю, де повинен бути я.
 • Я пізнаю Бога на досвіді, коли я корюсь Йому, а Він виконує Свою роботу через мене.

Г. БОГ ПРАЦЮЄ ЧЕРЕЗ СВОЇХ СЛУГ, ЧАСТИНА 1

Перегляньте “Сім реальностей пізнання Бога”, які знаходяться на тій же сторінці, що і зміст. Випишіть найважливіші слова чи фрази із кожного твердження у свій зошит.

У житті біблійних персонажів, через яких діяв Бог, було три подібні речі:

 • Коли Бог промовляв, вони знали, що це був Бог.
 • Вони знали, що саме говорить Бог.
 • Вони знали, що їм слід було робити у відповідь.

Покликання Мойсея та його служіння є хорошим прикладом того, як Бог працював з біблійними особами. Використовуючи сім пунктів “Відчувати Бога”, давайте розглянемо покликання Мойсея та його відповідь.

Вихід 2:23-25 Бог вже працював навколо Мойсея

??Що Бог вже робив по відношенню до Ізраїля??

Вихід 24:12;15-16, 18. Бог запропонував Мойсею тривалі люблячі стосунки, які були реальними та особистими.

 ??Що саме доводить те, що Бог бажав мати з Мойсеєм реальні та особисті стосунки??

Вихід 3:8,10. Бог запросив Мойсея взяти участь у Божій роботі.

??Яким чином Бог бажав залучити Мойсея до роботи, яку Він вже розпочав??

Амоса 3:7. Коли Бог готовий щось робити Він завжди відкриває людині чи Своєму народові, що Він буде робити. Біблія призначена для того, щоб допомогти вам зрозуміти дороги Божі. І тоді, коли Бог почне діяти у вашому житті, ви впізнаєте Його.

Д. БОГ ПРАЦЮЄ ЧЕРЕЗ СВОЇХ СЛУГ, ЧАСТИНА 2

Вихід 3:2-8. Бог промовляв, щоб відкрити Себе, Свої цілі та Свої шляхи. Коли Бог відкривав те, що Він збирався робити, то це відкриття означало запрошення приєднатись до Нього. Числа 12:6-8.

Вихід 3:11,13; 4:1, 10,13. Боже запрошення до співпраці привело Мойсея до переломного моменту, що вимагав віри та дій. Становище, в якому опинився Мойсей вимагало віри та дій. Єв. 11:24-29.

Вихід 4:19-20. Мойсей повинен був докорінно змінити своє життя для того, щоб приєднатись до Божої роботи.

Вихід 14:15-17, 21-23, 26-27, 29-31. Мойсей пізнав Бога на власному досвіді, коли він був покірний, а Бог здійснював Свою працю через нього.

Що може зробити одна “звичайна” людина?

Ілля був людиною, подібною до нас. Якова 5:17-18. Петро та Іван були неосвідчені люди, однак Бог використовував їх. Дії 4:13. Усі люди, про яких ви читаєте у Писанні, були звичайними. Їхні стосунки з Богом та діяльність Божа зробила їх НЕЗВИЧАЙНИМИ.

?? Чи знаєте ви когось досить звичайного, через якого Бог здійснив щось незвичайне??

Божі стандарти відрізняються від людських

Ми не повинні оцінювати своє життя за стандартами цього світу, вирішуючи, що є досконалим і прийнятним. Бог шукає і винагороджує ВІРНІСТЬ людини, якій була доручена чи то невелика відповідальність, чи то велика. Павло сказав, що Бог навмисно вишукує слабке і погорджене, тому що саме від них Він може отримати найбільшу славу. 1 Кор. 1:26-31. Якщо і ви почуваєте себе слабким, обмеженим, звичайним, то ви є найкращим матеріалом, з яким може працювати Бог.

Висновки

 • Бог відкриває, що Він хоче зробити.
 • Відкриття стає запрошенням приєднатись до Божої праці.
 • Я не можу залишатись таким як був і одночасно слідувати за Богом.
 • Він може зробити все, що забажає навіть із однією звичайною людиною, яка повністю віддана Йому.
 • Божі стандарти про досконалість відрізняються від людських.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *