Духовне життя

УРОК ІІІ: БОГ ПРОПОНУЄ ЛЮБЛЯЧІ СТОСУНКИ

 

Вірш напам’ять: “Він же промовив йому: “Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою”. Це найбільша і найперша заповідь”.

Мат. 22:37-38.

А. СТВОРЕНИЙ ДЛЯ ЛЮБЛЯЧИХ СТОСУНКІВ

Люблячі стосунки з Богом є набагато важливіші за будь-що у вашому житті. Для повторення, заповніть, будь-ласка, пропуски у поданих нижче семи реальностях.

 1. _________ завжди працює навколо вас.
 2. Бог пропонує вам постійні люблячі ____________, які є реальними і __________________.
 3. Бог запрошує вас ________________________ до Нього у Його __________.
 4. Бог говорить __________________ через Біблію, _________________, обставини та _____________, щоб відкрити Себе, Свої ___________, Свої шляхи.
 5. Боже запрошення працювати разом з Ним завжди веде до переломного моменту у ____________________, і вимагає _______ та дій.
 6. Вам необхідно докорінно ____________ ваше життя, щоб приєднатись до Бога у Його праці.
 7. Ви зможете _____________ Бога, якщо будете _____________ Йому і тоді Він буде здійснювати Свою роботу через вас.

Даний урок стосується другої реальності. Запишіть другу реальність у своїх зошитах, але замініть слово ВАМ на слово МЕНІ.

Сам Бог пропонує вам люблячі стосунки з Ним. Він робить перший крок. Стремління до таких стосунків з Богом повинне стати ціллю вашого життя.

??Якби ви стояли перед Богом, чи могли б ви описати своє відношення до Нього словами: “Я люблю Тебе всім своїм серцем, всією своєю душею, всіма своїми помислами і всією своєю силою”?? Чому ??

Чи існує різниця між тим, щоб ЛЮБИТИ, КОРИТИСЬ, СЛУЖИТИ?

Чи знаєте ви визначення слова “легалізм”?

 ??Чи потребуєте ви люблячих стосунків з Богом?? Зупиніться на деякий час і попросіть Святого Духа привести вас до повноцінних люблячих стосунків з Богом. Проведіть час у молитві, висловлюючи Богу свою любов. Подякуйте Йому за те, як Він виявив Свою любов до вас. Конкретно назвіть, як саме Він виявив Свою любов. Можливо, ви навіть захочете записати дещо на лівому полі сторінки. Прославте Бога за Його любов та доброту.

ПРОЧИТАТИ Повт. 6:4-5. Порівняйте цей вірш Старого Заповіту з Марка 12:30. Зверніть увагу, що зміст одинаковий в обох віршах. Перегляньте також наступні вірші: Івана 3:16; Івана 14:21; 1 Івана 3:16; 1 Івана 4:9-10,19. Дайте, будь-ласка, відповідь на наступні запитання у ваших зошитах.

Хто є вашим життям? Яким чином Бог виявив Свою любов до вас? Хто полюбив спочатку – ми чи Бог?

Який вірш чи твердження на вашу думку були найбільш важливими і якою буде ваша відповідь?

Висновки

 • Моє християнське життя залежить від якості моїх люблячих стосунків з Богом.
 • Бог створив мене для люблячих стосунків з Ним.
 • Все, що Бог говорить чи робить, є виявом Його любові.
 • Люблячі стосунки з Богом – важливіші за будь-що інше у моєму житті.

Б. ЛЮБЛЯЧІ СТОСУНКИ З БОГОМ

Бути любимим Богом – це найвищі стосунки, найвище досягнення і найвище становище в житті. Саме завдяки цим стосункам відбувається становлення нашої особистості. Проте, наше самовизначення не буде вірним, якщо ми не віримо у Божу любов, не приймаємо її в наше серце та не відповідаємо Богові з любов’ю.

??Якби ви знали, що все що ви маєте, це стосунки з Богом, чи були б ви цілком і повністю задоволені? Більшість людей сказали б: “Ну, я б хотів мати такі стосунки, але я таки хочу щось робити.” Чи почуваєтесь ви непотрібним і недостойним, якщо ви нічого не робите??

Писання веде нас до розуміння того, що Бог говорить: “Я хочу, щоб ти любив Мене понад усе. Якщо ти будуш зі Мною у стосунках любові, решта все додасться.” Бути любимим Богом – це найвищі стосунки, найвище досягнення і найвище становище в житті.

Якщо ви щиро хочете любити Господа свого Бога всім серцем, у вас не повинно бути жодних конкурентів. В Мат. 6:24 сказано: “Ніхто двом панам служити не може, – бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує”. Прочитати Мат. 6:31-33.

Який шлях оберете ви у житті, як будете жити – як жертва вашого минулого, чи як дитя Боже, яке має вічне майбутнє? Ваше життя, як дитини Божої повинне формуватися майбутнім (яке колись настане). Бог використовує сьогоднішній час, щоб сформувати і створити вас корисним для майбутнього, тут на землі та у вічності.

??Що саме з вашого минулого стоїть на заваді ваших люблячих стосунків з Богом сьогодні?? Це може бути каліцтво, сімейні проблеми, невдачі, сором за особисті чи сімейні “таємниці”, чи такі речі, як гордість, успіх, слава, визнання, багатство і тому подібне.

Прочитайте, що Павло говорить про своє минуле і теперішнє: Фил. 3:4-14. Після цього дайте відповіді на запитання у своєму зошиті:

 1. Що саме із Павлового минулого могло впливати на його теперішнє?
 2. Як Павло оцінює ці речі? (в.8)
 3. Чому Павло дискредитує своє минуле таким чином? (вв 8-11)
 4. Що зробив Павло, щоб отримати майбутню нагороду? (вв 13-14)

Внесок у майбутнє

Формуйте своє життя відповідно до Божих цілей. Його цілі не підвладні часу. Пере­ко­най­тесь, що ви вкладаєте своє життя, час, та ресурси у вічне, а не в дочасне. Бог створив вас для вічності. Збирайте собі скарби на небі. Прочитати Мат. 6:19-21, 33.

??Подумайте і помоліться про ті зміни, які вам, можливо, доведеться зробити щодо того, як ви вкладаєте своє життя. Просіть у Бога, щоб Він відкрив вам ціль вашого життя. Запишіть у своєму зошиті ті зміни, які, на вашу думку, Бог очікує від вас.??

Висновки

 • Бути любимим Богом – це найвищі стосунки, найвище досягнення, найвище становище у житті.
 • Бог не створив мене для певного часу; Він створив мене для вічності.
 • Моє теперішнє буде формуватися на основі того, ким я є у Христі.
 • “Шукайте найперше Царства Божого та його праведності”.
 • Я повинен бути переконаний, що вкладаю своє житття у вічне.
 • Лише Бог може вказати мені, куди слід вкладати своє життя.

В. ХОДИТИ З БОГОМ

Якщо ваші стосунки такі як слід, ви завжди будуте перебувати в єдності з Отцем. Ви будете у Його присутності, очікуючи на люблячі стосунки.

В книзі Буття описано, як Бог ходив по Еденському саду, запитуючи: “Де ви?” в Адама і Єви, які заховалися. Я запитую себе, що відчуває Бог, коли звертається до мене: “Де ти, Кате­ри­на?”, а я надто зайнята, щоб зустрітись з Ним, зайнята тим, що “роблю добрі діла” для Нього. Час, проведений наодинці з Богом – ось, що повинно бути на першому місці у нашому житті. Нам потрібно проводити час з Богом. Саме це збагачує та поглиблює наші стосунки з Ним.

Можливо, ви подібно до багатьох інших говорите: «Я відчуваю боротьбу, нама­гаю­чись провести час наодинці з Богом.» Якшо ви зіткнулись з подібною проблемою, дозвольте по­радити вам дещо. Прийміть рішення, що віднині найголовніше у вашому житті – любити Бога всім серцем. Це вирішить більшість ваших проблем, пов’язаних з тихим часом наодинці з Богом. Коли ви когось любите, хіба ви не хочете проводити час із тією людиною? Апостол Пав­ло сказав, що саме “Христова любов” спонукує його (2 Кор. 5:14).

Уявіть, що ви зустічаєтесь з тим, кого любите і з ким збираєтесь одружитись. Яка ГОЛОВНА ПРИЧИНА того, що ви проводите час з цією людиною?

 1. Щоб дізнатись про те, що йому/їй подобається і що не подобається.
 2. Щоб довідатись про його/її родину.
 3. Щоб довідатись про його/її знання та освіту.
 4. Тому що я люблю його/її і мені приємно проводити час з ним/нею.

Після того, як ви провели безперевний час наодинці з Богом ви більше пізнаєте Його, відчуєте як Він працює в вас і через вас. Чим більше ви будете пізнавати Його і відчувати Йо­го любов, тим більше ви будете любити Його.

Адам і Єва зустічались з Богом під час денної прохолоди. Виділіть принаймні 30 хвилин для “про­гулянки з Богом”. Якщо це можливо, знайдіть місце, наприклад, парк, де можна про­гу­ля­тись. Використайте цей час, щоб провести його не так, як завжди. Можливо, ви навіть спла­­нуєте особливу поїздку на протязі певної частини дня, щоб бути наодинці з Богом. По­дай­тесь подалі від вашого будинку чи квартири та галасливих вулиць міста і знайдіть за­тиш­не місце, на зразок пустинного пляжу, гірської дороги, лісу, міського парку чи берега озе­­ра. Проведіть час, розмовляючи з Богом. Якщо це можливо, говоріть голосно. Зо­се­редь­тесь на лю­бові вашого Небесного Отця. Можете також голосно співати. Прославляйте Його за лю­бов та милість. Дякуйте Йому за те, що він показує Свою любов до вас. Будьте кон­крет­ними. Прославляйте і поклоняйтесь Йому.

Після прогулянки запишіть у вашому зошиті дату і місце прогулянки і те, що ви пережили тоді. Чи відбулось щось особливо важливе чи радісне для вас? Що ви відчували протягом цієї прогулянки і розмови з Богом?

Висновки

 • Якщо мої стосунки такі як слід, я завжди перебуватиму у єднанні з Богом.
 • Я прийму рішення, що віднині, найголовніше у моєму житті – любити Бога усім моїм серцем.
 • Я буду проводити тихий час наодинці з Богом, оскільки я знаю Його і люблю, а не для того, щоб більше дізнатись про Нього.

Г. БОГ ПРОПОНУЄ ЛЮБЛЯЧІ СТОСУНКИ

Бог робить перший крок. Він вибирає нас, любить нас і відкриває Свої вічні цілі для нашого життя. Бог приходив до Адама і Єви, до Ноя, Авраама, Мойсея і пророків. БОГ робив перший крок назустріч кожному із них у Старому Заповіті. У Новому Заповіті, Ісус прийшов до кожного із Своїх учнів і вибрав їх, щоб вони перебували з Ним і відчували Його любов. Він прийшов до Павла по дорозі в Дамаск.

Ніхто не шукає Бога за своїм власним бажанням

ПРОЧИТАЙТЕ Римлян 3:10-12 і дайте відповіді у ваших зошитах на наступні запитання.

 1. Скільки людей є праведними самі по собі?
 2. Скільки людей своїм власним розумом можуть збагнути духовні речі?
 3. Скільки людей шукають Бога за власним бажанням?
 4. Скільки людей чинять добро власними зусиллями?

Бог притягує нас до Себе

Прочитайте Івана 6:44, 45, 65 і дайте відповіді на запитання.

 1. Хто може прийти до Ісуса, якщо його не притягне Отець?
 2. Що робить людина, яка почула і навчилась від Отця?
 3. Як може людина прийти до Ісуса?

Прочитайте Єремії 31:3 і Осії 11:4. Любов Божа – вічна. Він притягнув вас шнурками любові тоді, коли ви ще були Його ворогом, а не другом. Він віддав Свого Сина на смерть заради вас. Для того, щоб відчувати Бога і знати Його волю, ви повинні бути твердо впевнені у Божій любові до вас.

Згадайте Павла. Він протистояв Богу та Його роботі і боровся проти Ісуса. Ісус прийшов до Павла і відкрив йому ціль любові Свого Отця. Те ж саме відбувається і в нашому житті. Ми не вибираємо Його. Він вибирає нас, любить і відкриває Свої вічні цілі для нашого життя.

Ісус сказав Своїм учням: “Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив… А що ви не зо світу, але я вас зо світу обрав.” (Ів. 15:16,19).

Коли Ісус запитав учнів, за кого вони Його вважають, Петро відповів: “Ти – Христос.” Тоді Ісус говорить Петру дуже важливі слова: “Не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець”.

Ісус мав на увазі, що Петро ніколи б не дізнався і не визнав, що Ісус – то Христос, якби Його Батько не попрацював над ним. Саме Бог відкрив Петрові, Хто такий Ісус. Петро ж просто відгукнувся на Божу роботу у його житті!

Чи усвідомлюєте ви, що Бог обрав вас, щоб любити? Інакше, ви ніколи б не стали христия­нином. У Бога була певна ціль, коли Він покликав вас. Він почав працювати у вашому житті. Коли Бог зробив крок назустріч вам, ви почали відчувати Його любов. Він почав відкривати ваше розуміння. Він притягнув вас до Себе.

Ви не можете знати про Божу діяльність, якщо Він не зробить перший крок і не відкриє вам це. Наступні уривки з Писання підтверджують, що саме Бог робить перший крок назустріч вам. Прочитайте кожний уривок. Тоді запишіть у вашому зошиті короткі висновки про те, як саме Бог робить (робив) перший крок.

Повт. 30:6; Луки 10:22; Івана 15:16; Фил. 2:13; 1Івана 3:16; Відкр. 3:20.

Висновки

 • У люблячих стосунках Бог завжди робить перший крок.
 • Не я вибираю Його. Він обирає мене, любить і відкриває Свої вічні цілі для мого життя.
 • Я не можу знати про Божу діяльність, якщо Він не зробить перший крок і не відкриє мені це.

Д. РЕАЛЬНІ, ОСОБИСТІ, ПРАКТИЧНІ СТОСУНКИ

Божий план щодо поширення Його Царства залежить від Його відношення до Свого народу. Бог піклується про ваше щоденне життя. Прочитайте наступні місця із Писання і відмітьте принаймі один фактор, який вказує на те, що стосунки з Богом були реальні, особисті і/або практичні.

 1. Адам і Єва після гріхопадіння – Буття 3:20-21.

Відповідь: Бог зробив для них одяг зі шкіри, оскільки вони були нагі.

 • Агар, коли вона утекла від Сари – Буття 16:1-13.
 • Соломон та його прохання про розрізення добра і зла – 1 Цар. 3:5-13, 5:9-10.
 • Дванадцять, яких Ісус послав на проповідь – Марка 6:7-13.
 • Петро, який очікував на суд у в’язниці – Дії 12:1-17.
 • Іван на острові Патмос – Відкр. 1:9-20.

??Чи можете ви пригадати приклад із свого життя, коли Бог у Своєму відношенні до вас був реальний, особистий і/або практичний?? Опишіть це у зошиті.

Якщо ви не можете пригадати нічого подібного, то перегляньте свої стосунки з Богом. Попросіть Бога, щоб Він зробив ваші стосунки більш близькими.

Божа присутність і праця є практичними у вашому житті

Бог – практичний. Він забезпечив Ізраїльський народ манною, перепілками і водою. Ісус нагодував 5 тисяч. Таким же чином Він практичний і для нас у нашому житті. Його постійна присутність у нашому житті – це найпрактичніша частина нашого життя і служіння. На жаль, ми схильні до того, щоб вхилятись від Нього, взиваючи до Нього лише тоді, коли потребуємо Його допомоги. З Слова Божого ми знаємо, що Він запрошує нас до постійних стосунків.

Бог може практичним чином змінити відносини у вашій сім’ї, церкві та ваші відносини з іншими людьми. Ви можете зустрітися з Богом таким чином, що будете впевнені, що відчули Його практично.

Не забудьте виписати у свій зошит найбільш важливі твердження, а також свою відповідь.

Висновки

 • Стосунки, які Бог хоче мати зі мною – будуть реальні і особисті.
 • Божий план щодо поширення Його Царства залежить від Його реальної і практичної праці через особисті стосунки з Його народом.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *