Духовне життя

УРОК IV: ЛЮБОВ І БОЖЕ ЗАПРОШЕННЯ

 

ВІРШ НАПАМ’ЯТЬ: “Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю його і об’явлюсь йому Сам”. Івана 14:21

А. ЗНАТИ БОГА

Я пізнаю Бога більш близько, коли Він відкриває Себе мені через моє спілкування з Ним. Заклик до стосунків – це також заклик до співпраці з Ним. Якщо ви хочете знати Божу волю, ви повинні відповісти на Його запрошення любити Його всім серцем.

Знати Бога через відчуття

Пізнання Бога приходить лише через відчуття, коли Він відкриває Себе вам. Мойсей біля палаючого куща запитав Бога, яке Його ім’я. Бог сказав: “Я є Той, Хто є “. Іншими словами: “Я є Вічний. Я буду Тим, Ким Я буду”. Він відкрив Свою верховність. Він сказав: “ Я – все, що Тобі потрібно.”

На протязі наступних 40 років Мойсей пізнавав Бога як Єгову, Великого Сущого, на власному досвіді.

Імена Бога

Багато разів у Біблії, коли Бог відкривав Себе людині, людина давала Богові нове ім’я, або описувала Його по-новому. Для євреїв ім’я людини представляло чи описувало її характер. Саме тому досить часто ми бачимо, що нові імена чи титули Бога з’являлися після певної події, коли біблійний персонаж спілкувався з Богом.

Біблійні імена, титули і описи Бога вказують, як біблійні персонажі особисто пізнавали Бога. Писання – це запис Божого відкриття Себе людині. Кожне ім’я Бога – це частина цього відкриття.

Ісус Навин та ізраїльтяни воювали проти Амалика. Мойсей спостерігав за битвою з сусідньої гори. У той час, коли він підіймав свої руки до Бога, ізраїльтяни перемагали. Коли він опускав руки, вони починали програвати. Бог переміг Амалика через Ізраїль того дня. МОЙСЕЙ збудував жертівника і назвав його “Господь – прапор мій”. Прапор – це символ, який знаходиться на чолі армії, щоб вказувати кого він представляє. Ізраїль пізнав Бога краще, коли вони знову усвідомили – ми – Божий народ: Господь – наш Прапор. Див. Вихід 17:8-15.

Прочитайте Буття 22:1-18 і дайте відповіді на наступні запитання у ваших зошитах.

 1. Що Бог сказав Авраамові зробити? (вірш 2)
 2. Що на вашу думку вірш 8 говорить про Авраама?
 3. Що Бог зробив для Авраама? (вірш13)
 4. Як Авраам назвав це місце? (вірш 14)
 5. Чому Бог пообіцяв благословити Авраама? (вірші15-18)

Бог формував характер Авраама, щоб зробити його батьком народу. Він випробував віру та покору Авраама. Це привело Авраама до переломного моменту у його переконаннях. У нього була віра у Боже забезпечення. Він підпорядкував своє життя Богові і діяв на підставі свого переконання, що Бог є Той, Хто забезпечує. Він послухався Бога. Коли Бог послав барана, Авраам ближче на власному досвіді пізнав Бога як Того, Хто забезпечує.

Згідно 7 реальностей, поданих на тій же сторінці, що і зміст, скажіть, наскільки випадок із Авраамом відповідає поданому зразку? Запишіть відповідь у своїх зошитах.

Прочитайте поданий перелік імен, титулів та описів Бога. Випишіть ті імена і місця із Писання, які ви пережили на вашому досвіді.

Мій захисник (Йова 16:19); Утішитель в горі (Єремії 8:18); Дивний Порадник (Ісаї 9:6); Мій Сильний Визволитель (Псалом 140:7); Наш Батько (Ісаї 64:8); Міцна Основа (Ісаї 28:16); Бог Всесильний (Буття 17:1); Наша Допомога (Псалом 33:20); Наша впевненість (Івана 6:35); Вірний та Істинний (Відкр. 19:11); Мій друг (Йова 16:20); Бог потіхи всілякої (2 Кор. 1:3); Моя надія (Псалом 71:5); Князь Миру (Ісаї 9:6); Мій Спаситель (Псалом 42:5); Владика (Луки 2:29); Мій Відкупитель (Псалом 19:14); Добрий Пастир (Івана 11:11); Добрий Вчитель (Марка 10:17).

Запишіть у ваших зошитах ті імена Бога, які ви пережили на власному досвіді. Поряд із кожним іменем стисло опишіть ваше пережиття.

Висновки

 • Пізнання Бога приходить лише через відчуття, коли Він відкриває Себе мені.
 • Я пізнаю Бога ближче, коли Він відкриває Себе мені через наше спілкування.

Б. ПОКЛОНЯТИСЯ БОГУ

Єврейське ім’я відображало характер людини. Кликати чиєсь ім’я – означало шукати Його присутності. Визнавати Боже Ім’я – значить визнавати Бога за Того, Ким Він насправді є. Божі Імена, подані у Писанні можуть стати для вас закликом до поклоніння.

“ Господи, Владико наш,- яке то величне на цілій землі Твоє Ймення!” (Псалом 8:1).

У цьому розділі я закликаю вас поклонятися Богові через Його імена. Поклонятися – значить поважати і шанувати Бога, визнавати Його достойним вашої хвали.

Способи поклоніння Богу

Благословляти Його Ім’я; кликати Його Ім’я; проголошувати Його Ім’я; боятися Його Імені; віддавати подяку Його Імені; прославляти Його Ім’я; надіятись на Його Ім’я; знати Його Ім’я; піднімати руки у Його Ім’я; любити Його Ім’я; хвалити Його ім’я; радіти в Його Ім’я; пам’ятати Ім’я; шукати Імені Його; співати хвалу Імені Його; співати Імені Його; вірити в Його Ім’я.

Використайте подані вище способи для поклоніння просто зараз. Хваліть Його за те, Ким Він є. Дякуйте Йому за те, що Він зробив. Прославляйте Його. Любіть і захоплюйтесь Ним. Шукайте Його. Вірте Йому. Співайте Йому. Присвятіть цей час для люблячих стосунків з Богом. Якщо ви не здійснили свою молитовну прогулянку, ви можете використати ці способи поклоніння Богові, коли будете звершати цю прогулянку.

??Зробіть підсумок того, що ви подумали, відчули чи пережили під час поклоніння. Яка частина поклоніння була найбільш важливою для вас??

 

В. ЛЮБИТИ БОГА

У люблячих стосунках Бог робить перший крок назустріч вам. Однак, ці люблячі стосунки повинні бути взаємні. Він хоче, щоб ви пізнавали Його і поклонялись Йому. Але більш за все, Він хоче, щоб ви любили Його.

Прочитайте напам’ять вірш даного уроку і дайте відповідь на запитання:

 1. Хто любить Ісуса? Що він має і що він робить?
 2. Як Отець відповідає тим, хто любить Ісуса?
 3. Які дві речі Ісус зробить для тих, хто любить Його?

Нагородою за покору і любов є те, що Він відкриє Себе вам. Ісус наводить приклад зі Свого життя для вас. Він сказав: “Та, щоб світ зрозумів, що люблю Я Отця, і як Отець наказав Мені, так роблю.” (Івана 14:31).

Ісус виконував кожен наказ Батька. Він виражав Свою любов до Батька через покору. Коли ви виражаєте свою любов до Бога через покору, ви повинні робите це правильно. Зосередьте свою увагу на Божій любові.

Божий характер

Божий характер – це любов. Він буде карати, судити і виливати гнів на тих, хто продовжує грішити і виявляти непокору. Проте Його кара завжди базується на любові (Євр. 12:6). Оскільки любов – це Його характер, я завжди переконана, що все, що Він мені посилає – добре. Наступні два вірші описують Його любов до нас:

Івана 3:16: “Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого.”

1 Івана 3:16: “Ми з того пізнали любов, що душу Свою Він поклав був за нас .”

Ваша віра у люблячий характер Бога є суттєво важливою. Це мало великий вплив на моє життя. Я повинна дивитися на обставини свого життя лише через хрест.

Заповніть пропуски у твердженнях, поданих нижче:

Бог є ___________________, Його воля завжди _____________________

Ви не можете вірити в одне, а робите інше. Якщо ви дійсно вірите, що Бог є любов, то ви також будете приймати той факт, що Його воля завжди найкраща.

Бог – Всезнаючий. Він знає все – минуле, сучасне і майбутнє. Від Нього ніщо не приховане. Коли Бог відкриває Себе вам, Його вказівки завжди є вірні.

Бог є __________________, Його вказівки завжди є __________

Коли Бог дає вам вказівки, вони завжди вірні. Ви ніколи не повинні сумніватися в тому, чи Його воля є найкращою і вірною. Оскільки Він любить вас досконалою любов’ю, ви можете повністю довіряти і коритися Йому. Бог – Всесмогутній. Він створив світ з нічого. Якщо Він просить вас виконати щось, Він Сам дасть вам для цього сили.

Бог є _______________. Він може мені _________  _________ виконати Його волю.

Відмітьте, які із тверджень, поданих справа, відповідають описам про Божий характер, що подані зліва.

____1. Бог є любов               А. Божі вказівки завжди вірні

____2. Бог – Всезнаючий    Б. Бог може дати мені сили виконати Його волю.

____3. Бог – Всемогутній    В. Божа воля – найкраща.

Коли ваше життя знаходиться у центрі Божої діяльності, Він почне перебудовувати біль­шість ваших думок. Божі шляхи і думки настільки відрізняються від ваших і моїх, що вони часто видаватимуться вам невірними чи божевільними. Ви повинні бути готовими повністю довіряти Йому. Ви повинні просто вірити, що все, що Він робить для вас – на добро. Просто дозвольте Йому бути Богом.

ВІДПОВІДІ: 1В, 2А, 3Б.

Коли ви чуєте слова наказу, осуду, постанови чи закону, яка ваша перша реакція: негативна чи позитивна.

Божі заповіді

Божі заповіді є вираженням Його любові. У Повт. 10:12-13 Він дає заповіді для вашого власного добра:

А тепер, Ізраїлю, чого жадає від тебе Господь, Бог твій? Тільки того, щоб боятися Господа, Бога твого, ходити всіма Його дорогами і любити Його, і служити Господеві, Богу Твоєму, усім серцем своїм і всією душею своєю, виконувати заповіді Господа та постанови Його, що Я наказую тобі сьогодні, щоб було тобі добре.

Прочитайте Повтор. 32:46-47. Коли ви пізнаєте Бога на власному досвіді, ви будете пере­конані у Його любові. Коли ви переконані у Його любові, ви можете вірити Йому. Коли ви вірите Йому, ви можете коритись Йому. Коли ви любите Його, вам не важко коритись Йому. “Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі.” (1 Івана 5:3). Метою Божих заповідей є Його любов до вас. Він хоче, щоб ви мали життя з подостатком. Коли Бог дає вам заповідь, Він намагається захистити і зберегти те найкраще, що Він має для вас. Бог не обмежує вас. Він дає вам свободу.

Прочитайте Повтор. 6:20-25. ?? Яка мета Його заповідей згідно з Писанням ?? Що ВИ думаєте про заповіді Божі у Його Слові? Чи важко вам коритись??

Пізнавайте Його, любіть Його, вірте Йому, довіряйте Йому і коріться Йому. Бог є любов. Оскільки Він є любов, Його воля для вас завжди найкраща. Він – Всезнаючий, тому Його вказівки завжди вірні. Він дав вам Свої заповіді, щоб ви процвітали і жили повноцінним життям. Якщо ви любите Його, ви будете коритись Йому! Якщо ви не коритесь Йому, то насправді ви не любите Його (Івана 14:24).

Висновки

 • Покора – це зовнішній вияв моєї любові до Бога.
 • Якщо в мене проблеми з покорою, то в мене проблеми з любов’ю.
 • Бог є любов. Його воля завжди найкраща.
 • Бог – Всезнаючий. Його вказівки завжди вірні.
 • Бог Всемогутній. Він може дати мені сили виконати Його волю.
 • Усі Божі заповіді – це вияв Його любові.
 • Коли Бог наказує, Він не обмежує мене. Він дає мені свободу.
 • Якщо я люблю Його, я буду коритись Йому!

Г. БОГ ЗАПРОШУЄ ВАС ПРИЄДНАТИСЬ ДО НЬОГО

Коли ви бачите, як Батько працює навколо вас, то це є запрошенням підпорядкувати Йому ваше життя і приєднатися до Його праці. Біблія – це запис про Божу діяльність у світі. Він відкриває Себе (Свій характер), Свої цілі та плани і Свої шляхи. Вона головним чином про діяльність Бога та Його стосунки з людьми, а не про конкретних людей і їхні стосунки з Богом. У центрі БОГ і ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ.

Повторіть перші 4 реальності. Запишіть ці реальності з пам’яті у своєму зошиті. Перевірте написане і виправте помилки.

Бог працює через людей

 • Бог вирішує зробити перший крок і залучити Свій народ до праці. Він вирішує здійснювати Свої цілі через них.
 • Коли Бог вирішив осудити світ, Він прийшов до Ноя. Перш ніж послати потоп, Він захотів зберегти тих, хто вірив в Нього, а також тварин усіх видів по парі. Він вирішив здійснити це через Ноя.
 • Коли Бог вирішив започаткувати народ для Себе, Він прийшов до Авраама. Бог вирішив здійснити Свою волю через Авраама.
 • Коли Бог почув стогін Ізраїльського народу і вирішив визволити його, Він з’явився Мойсею. Бог прийшов до Мойсея, оскільки мав певну мету. Він вирішив звільнити Ізраїль через Мойсея.
 • Коли виповнилась повнота Божого часу, щоб викупити гинучий світ через Свого Сина, Він дав Своєму Синові 12 учнів, щоб приготувати їх до здійснення Своїх цілей.
 • Коли Бог вирішує щось зробити, Він приходить до одного чи декількох із Своїх слуг. Він повідомляє їх про те, що Він збирається зробити. Він запрошує їх підпорядкувати Йому своє життя, щоб Він міг здійснити Свій план через них.
 • ПРОЧИТАТИ АМОСА 3:7.

Боже відкриття – це ваше запрошення

Яким чином Бог запрошує вас до співпраці з Ним? Давайте розглянемо приклад Ісуса з Івана 5:17,19-20.

 • Отець працював раніше і аж до тепер
 • Тепер Я працюю для Бога
 • Я нічого не роблю від Себе
 • Я дивлюсь, що робить Отець
 • Ви бачите, що Отець любить Мене
 • Він показує Мені все, що Він Сам робить.

Нам необхідно уважно СПОСТЕРІГАТИ за роботою нашого Отця навколо нас. Коли ми БАЧИМО, нам необхідно робити те, що ми БАЧИМО, РОБИТЬ ОТЕЦЬ. Це є запрошенням для нас, щоб ми віддали Йому своє життя і приєдналися до Його праці.

Інколи, коли Бог працює навколо нас, ми цього не бачимо. Прочитайте 2 Царів 6:17.

??Хто побачив Божу роботу навколо себе, коли Бог відкрив йому це? Що зробив Єлисей для того, щоб мати здатність бачити Божу роботу?? Що будете робити ви, якщо ви не бачите Божої роботи навколо себе??

Прочитайте Луки 19:42. ??Чому Єрусалимські старійшини не розпізнали Бога, Який знаходився серед них? Чи траплялося, що у минулому ви не розпізнавали Божої роботи навколо вас і таким чином втрачали можливість приєднатися до Нього??

Для того, щоб розпізнавати Божу діяльність навколо вас, неохідно пам’ятати про 2 фактори:

 1. Ви повинні знаходитись у близьких люблячих стосунках з Богом.
 2. Лише Бог може відкрити ваші духовні очі, щоб ви могли бачити Його працю.

Працювати там, де вже працює Бог

Бог не говорить нам іти кудись і виконувати якусь роботу для Нього. Він сказав нам, що Він вже працює, намагаючись врятувати світ, що гине. Якщо ми підпорядкуємо своє життя Йому, то Він покаже нам, де Він вже працює. Це відкриття є запрошенням для нас приєднатися до Його праці. І коли ми приєднаємось до Нього, Він звершить Свою працю через нас.

Пам’ятайте: Виберіть одне важливе твердження чи вірш, випишіть його у свій зошит разом з вашою відповіддю.

Висновки

 • Бог працює у цьому світі.
 • Бог робить перший крок, щоб залучити мене до Своєї праці.
 • Бог повинен відкрити мої духовні очі, щоб я міг бачити Його роботу.
 • Коли я бачу роботу Отця навколо мене, то це запрошення для мене, щоб підпорядкувати Йому своє життя і приєднатися до цієї праці.
 • Боже відкриття – це запрошення приєднатися до Нього.

Д. ЗНАТИ, ДЕ БОГ ВЖЕ ПРАЦЮЄ

Є речі, які може зробити лише Бог. Інколи Бог намагається привернути нашу увагу, відкриваючи нам, де Він вже працює. Ми бачимо це, але ми не зразу розуміємо, що це Божа робота. Якщо ми нічого не робимо, не молимось про це, то можливість приєднатися до Бога – втрачена. МИ ПОВИННІ БУТИ ДУЖЕ ЧУТЛИВИМИ ДО БОЖОГО ГОЛОСУ, ЩОБ МИ МОГЛИ РОЗПІЗНАТИ БОГА, ЯК ТІЛЬКИ ВІН ПОЧНЕ ПРОМОВЛЯТИ ДО НАС. Якщо відбувається щось таке, що може зробити лише Бог, то ви знаєте що Божа діяльність.

Уявімо, що сусід чи друг починає розпитувати вас про духовні речі. Ви знаєте, що ніхто сам не шукає Бога, якщо Дух Божий не працює у його житті. Отже, вам не потрібно сумніватися, чи це Бог притягує його чи її. Адже лише Він один може це зробити. Вам потрібно приєднатися до Божої праці, молитися і відповідати на запитання.

Приклад Ісуса

Коли Ісус проходив через натовп, Він завжди шукав, де працює Його Батько. Ісус побачив Закхея на дереві, який спостерігав за Ним. Ісус міг подумати: “Ніхто не поліз би на дерево, щоб лише побачити Мене, якби Бог не працював над ним.” Отож, Ісус відділився від натовпу і промовив: “Закхею, зійди негайно. Бо сьогодні Я мушу бути у твоєму домі.” Того вечора спасіння прийшло в дім Закхея.

Те, що може лише Бог

 1. Бог притягує людей до Себе.
 2. Бог спонукує людей шукатиЙого.
 3. Бог відкриває духовні істини.
 4. Бог відкриває світові про провину за гріх.
 5. Бог відкриває світу про праведність.
 6. Бог відкриває світові про суд.

??Що Бог робить… Там, де ви працюєте? У вашому домі? У вашій церкві??

Почніть з МОЛИТВИ. Лише Бог знає Свої цілі. Після молитви спостерігайте за НАСТУПНИМ кроком Бога. Порівняйте те, за що ви молилися з тим, що відбувається.

Бог промовляє тоді, коли збирається здійснити Свій план.

Коли Бог відкриває вам, що Він робить, вам необхідно відповісти Йому. Він промовляє тоді, коли вирішує здійснити Свій план. Це підтверджується на сторінках Писання. Але пам’ятайте, що еа здійснення цього плану можуть піти роки. Син Авраама народився 25 років потому, як Бог дав Аврааму обітницю. Однак, вам потрібно відповісти Богові тоді, коли Він приходить до вас. Вам потрібно почати підпорядковувати своє життя Йому. Можливо, вам потрібно підготуватись до того, що Бог хоче зробити через вас.

??Скільки часу молились вірні християни колишнього СРСР (і особливо України) за свободу віросповідання, перш ніж довгоочікувана свобода нарешті прийшла??

Подякуйте у молитві Богу за тих, хто були до вас, які терпіли переслідування за віру, проте залишались вірними Богові і продовжували молитись. Саме ваші батьки, діди разом з християнами усього світу приєдналися до Божої праці.

Те, що Бог починає, Він і завершує.

У Ісаї 46:11 написано: “Так, Я сказав – те й спроваджу, Що Я задумав був – теє зроблю!” Прочитати Ісаї 14:24, 27. Бог говорить, що якщо Він повідомляє Своєму народові про те, що Він збирається зробити, то це неодмінно відбудеться – Він Сам виконає це.

Пам’ятайте про вірш чи про твередження і про вашу відповідь.

Висновки

 • Чутливе серце завжди готове відповісти Богові.
 • Моліться і спостерігайте, яким буде наступним крок Бога.
 • Порівнюйте. Ставте запитання. Слухайте.
 • Бог промовляє тоді, коли збираєтся здійснити Свій план.
 • Те, що Бог починає, Він завершує.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *