Духовне життя

БОГ ПРОМОВЛЯЄ

УРОК V: БОГ ПРОМОВЛЯЄ, ЧАСТИНА І

ВІРШ НАПАМ’ЯТЬ: “ХТО ВІД БОГА, ТОЙ СЛУХАЄ БОЖІ СЛОВА; ЧЕРЕЗ ТЕ ВИ НЕ СЛУХАЄТЕ, ЩО ВИ НЕ ВІД БОГА.” ІВАНА 8:47.

 

А. БОГ ПРОМОВЛЯЄ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ

Бог говорить через Біблію, молитву, обставини, Церкву та інших віруючих.

Різні способи

У Старому Заповіті Бог говорив через:

 • Ангелів (Бут.16)
 • Видіння (Бут.15)
 • Сни (Бут.28:10-19)
 • Застосування уріма та тумміма (Вих.28:30)
 • Символічні дії (Єр. 18:1-10)
 • Тихий шепіт (1 Царів 19:12)
 • Чудесні ознаки (Вих. 8:20-25)

Те, як говорить Бог – не суттєво. Важливо ТЕ, що Він говорить. Ті, до кого Він ппромовляв знали, що це був Бог, а також розуміли, що Він говорить.

Чотири фактори, які були присутні кожного разу, коли Бог промовляв у Старому Заповіті:

 1. Коли Бог промовляв, це завжди було по-особливому. Наприклад, коли Мойсей побачив палаючий кущ, це було особливим для нього. У Біблії більш ніде не згадується про подібні випадки. Бог хоче, щоб ми відчували Його, Його голос, Він хоче бути особистим для нас. Він хоче, щоб ми мали стосунки із Ним, а не покладались на певний метод чи спосіб.
 2. Коли Бог промовляв, людина була впевнена, що це говорить Бог. Мойсей не мав жодних сумнівів, що його зустріч була саме з Богом. Він вірив Богові, підкорявся Йому, і очікував на Божу відповідь.

Гедеон мав сумніви і Бог був настільки добрий, що відкрив Себе більш зрозуміло. Гедеон просив про ознаку, а тоді приготував жертву. Ангел Господній доторкнувся до м’яса і до опрісноків, і з гори впало полум’я, що спалило м’ясо і хліб. Тоді Гедеон зрозумів, що це був ангел Господній. Прочитати Суд. 6:21,22.

3. Коли Бог промовляв, людина знала, що саме Бог їй говорить. Мойсей   знав, що Бог сказав йому зробити. У Мойсея було багато заперечень, тому що він знав, що саме Бог очікує від нього. Так було з Мойсеєм; так було із Ноєм, Авраамом, Йосипом, Давидом, Даниїлом та іншими.

4. Коли Бог промовляв – ЦЕ була зустріч з Богом. Мойсей міг сказати: “ Який чудовий випадок. Надіюся, що це приведе мене до зустрічі з Богом.” Коли Бог відкриває вам певну істину, це і є зустріч з Богом. Це відчуття Божої присутності у вашому житті.

Запишіть у вашому зошиті чотири фактори, які ви щойно прочитали.

Бог промовляв різними способами до людей. Але у кожному випадку:

 • Бог промовляв по-особливому.
 • Вони знали, що це був Бог.
 • Вони розуміли, що Він говорив.

Не дозволяйте, щоб вами керував лише досвід, традиції, метод чи формула. ЧАСТО МИ ДІЄМО ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ, А ТОДІ ВЕСЬ ТЯГАР ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРЕКЛАДАЄМО НА БОГА. Коли ми помиляємось, то думаємо, що Бог повинен втрутитися і зупинити нас; у своїх помилках ми звинувачуємо Бога. ОТЖЕ, ЩО Ж НАМ РОБИТИ? Перш за все, вам потрібно затратити певний час і зусилля, щоб налагодити люблячі стосунки з Богом. Адже Він хоче саме цього!

Яке із поданих тверджень є біблійним зразком для розпізнавання Божої волі? Відмітьте правильне.

____ Шукайте відкриті і зачинені двері.

____ Просіть Бога зупинити вас, коли ви будете помилятись.

____ Чекайте аж поки не почуєте чітке слово від Бога.

Вашим завданням є чекати на вказівки Господаря. Якщо ви почнете “робити” щось, перш ніж отримаєте вказівку від Бога, то ви ймовірно помилитесь.

Конкретні вказівки

Досить популярним на сьогодні є вчення про те, що Бог не дає вам чітких вказівок. Прихильники цього вчення говорять, що Бог лише дає вам життя, а ви самі знаходите вірний напрямок, використовуючи свій Богом даний розум. Однак, це вчення не враховує того, що наш старе єство знаходиться у постійній битві з нашим духом (Рим. 7). Лише Бог може вам дати ті необхідні вказівки, щоб здійснити Свої цілі так, як Він того бажає.

Після того, як Бог сказав Ноєві будувати ковчег, Ной дізнався про розмір, тип необхідних матеріалів і про те, як використовувати їх. Чи знаєте ви інші приклади із Писання, коли Бог давав КОНКРЕТНІ ВКАЗІВКИ?

Сьогодні Святий Дух дає нам чіткі вказівки. Бог є особистий. Він хоче приймати у вашому житті активну участь. Він дасть вам чіткий напрямок у вашому житті. Ви можете сказати: “Зі мною такого не було”. Нехай основою вашого розуміння Бога буде Писання, а не власний дос­від.

Поради для вас, якщо ви звертаєтесь до Бога за вказівкою для вашого життя:

Якщо ви не отримали чітких вказівок від Бога щодо певного питання, моліться і чекайте. Вчіться тепінню. Покладіться на Бога. Він завжди вибирає найкращий і правильний час. Не поспішайте. Можливо, Він затримує Свої вказівки для того, щоб спонукати вас шукати Його більш наполегливо. Не намагайтесь, обминувши стосунки з Богом, перейти одразу до ДІЇ. Для Бога важливішими є люблячі стосунки з вами, ніж те, що ви можете зробити для Нього.

??Чи можете ви поділитися тим, що відбулось, коли ви намагались випередити Бога, щось “робити”, замість того, щоб очікувати на Його чіткі вказівки? Які були наслідки?

Пам’ятайте про важливе твердження чи вірш і про вашу відповідь.

Висновки

 • Якщо я не знаю, коли промовляє Бог, то моя проблема знаходиться в основі мого християнського життя!
 • Те, що Бог говорить людям є набагато важливішим за те, як Він це говорить.
 • Коли Бог промовляв, то це було по-особливому.
 • Коли Бог промовляв, то людина була впевнена, що це Бог.
 • Коли Бог промовляв, людина знала, що Він говорить.
 • Коли Бог промовляв, то це була зустріч з Богом.
 • Якщо я не отримав чітких вказівок від Бога щодо даного питання, я буду молитись і чекати. Я не буду намагатись обминути люблячі стосунки.

Б. БОГ ГОВОРИТЬ СВЯТИМ ДУХОМ

Якщо я розумію духовну істину, то це тому, що Святий Дух працює в моєму житті. В Євр. 1:1-2 сказано: “Багато разів і багатьма способами в давнину промовляв був Бог до Отців через пророків, а в останні ці дні промовляв Він до нас через Сина.”

В Євангеліях

Бог промовляв через свого Сина – Ісуса. Коли Пилип попросив Ісуса показати їм Отця (Івана 14:8), Ісус докорив йому, кажучи: “Чи не віруєш ти, що Я – в Отці, а Отець – в Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе.” Івана 14:9,10. Учні зустрічалися з Богом лице в лице через особисті стосунки з Ісусом. Коли Ісус робив чудо, то це Отець робив Свою працю через Ісуса.

В Діях Святих Апостолів і сьогодні

Коли ми переходимо від Євангелій до Дій і до сьогодення, ми досить часто змінюємо весь склад нашого розуму. Ми живемо так, ніби Бог ПРИПИНИВ говорити до людей особисто. Ми не розуміємо, що зустріч з Святим Духом – це і є зустріч з Богом. Бог промовляв і продовжує говорити до Свого народу Святим Духом.

Святий Дух оселяється в житті віруючого. Прочитайте 1 Кор. 3:16. Оскільки Він завжди присутній всередині віруючого, Він може промовляти до вас чітко будь-коли.

Наступні твердження є повторенням теми “Як промовляє Бог”:

 • У Старому Заповіті Бог промовляв багатьма різними способами.
 • Є Євангеліях Бог промовляв через Свого Сина.
 • В Діях і сьогодні Бог промовляє Духом Святим.
 • Бог промовляє Святим Духом через Біблію, молитву, обставини та Церкву, щоб відкрити Себе, Свої цілі та Свої шляхи .
 • Здатність розпізнавати Божий голос походить від близьких люблячих стосунків з Богом.
 • Бог промовляє, коли Він має певну ціль для вашого життя .
 • В той час, коли Бог промовляє до вас, Він хоче отримати вашу відповідь.
 • Той час, коли Бог промовляє до вас, є Божим слушним часом.

Зустрічаючи Бога

Зустріч з Святим Духом – це зустріч з Богом. Тепер, коли нам даний Святий Дух, саме Він відкриває вам всі істини і навчає вас всього. Ви ніколи не знайдете істину; істина повинна бути вам відкрита.

??Чи промовляв до вас Бог на протязі цього навчання?? Повторіть висновки з кожного розділу, а також ваші особисті важливі твердження і ваші відповіді. Принесіть у молитві Богу свої відповіді та обіцянки, які ви зробили.

Підсумуйте все, що Бог сказав вам на протязі цього навчання.

Зосередьтесь на головних темах та вказівках, а не на окремих деталях.

Запишіть все у ваш зошит.

Процитуйте вголос перші чотири реальності пізнання Бога.

Негайна відповідь

Коли Бог промовляв до Мойсея, то його дії у відповідь були важливими. Коли Ісус промовляв до учнів, то їхні дії у відповідь були важливими. Те, що ВИ РОБИТЕ У ВІДПОВІДЬ, коли Святий Дух промовляє до вас через Своє Слово – є важливим.

Пригадайте все те, що Бог сказав вам. Будьте обережні: якщо ви чули, як Бог промовляв до вас, але не відповіли, то може прийти такий час, коли ви не будете чути Його голосу. Примітка: 1 Самуїла 3:19. Див. також Луки 8:5-15,18. Зважайте на те, як ви слухаєте Бога! Прийміть рішення, що відтепер, коли Дух Божий промовлятиме до вас, ви будете робите те, що Він вам каже.

Пам’ятайте про важливе твердження та відповідь і запишіть їх у зошит.

Висновки

 • Зустріч із Святим Духом – це зустріч з Богом.
 • Я розумію духовні істини завдяки роботі Святого Духа у моєму житті.
 • Коли я читаю Слово Боже, Сам Автор присутній, щоб пояснювати.
 • Я ніколи не відкрию істину: істина повинна бути відкрита мені.

В. БОГ ВІДКРИВАЄ

Мета Божих відкриттів полягає у тому, щоб привести вас до люблячих стосунків з Ним. Коли Він промовляє, Він відкриває дещо про Себе, Свої цілі, чи Свої шляхи.

Бог відкриває Себе

Він відкриває Своє Ім’я. Він відкриває Свою сутність, характер.

Поряд із кожним місцем із Писання напишіть, що Бог відкрив про Себе.

Буття 17:1      ____________________________________________________

Левит 19:1-2  ____________________________________________________

Малахії 3:6-7 ____________________________________________________

Івана 6:51       ____________________________________________________

Бог відкрив Себе Аврааму через Своє Ім’я – Бог Всесильний. Мойсею Він відкрив Свою святу сутність. Ісус відкрив Себе як “Хліб життя” і джерело вічного життя. Бог промовляє тоді, коли Він хоче залучити людину до Своєї праці. Відповідь людини на Божі вказівки може бути кращою тоді, коли вона вірить, у те, що Бог говорить про Себе; і коли вона вірить, що Бог може зробити те, що Він обіцяє.

 • 93-літньому Аврааму необхідно було знати, що Бог – Всесильний (Всемогутній – який може все) для того, щоб повірити у Божу обітницю дарувати йому сина в старості.
 • Через Мойсея Бог сказав, що Він – Святий. Його народ повинен був вірити у Його святість для того, щоб самим бути святими .
 • Ісус відкрив, що Він джерело вічного життя для того, щоб євреї повірили і прийняли життя.

Бог відкриває Себе, щоб збільшити віру, яка спонукає до дій. Вам необхідно уважно слухати те, що Бог відкриває вам про Себе. Це може бути дуже важливим, коли настане переломний момент у ваших переконаннях.

 • Вам потрібно вірити в те, що Бог говорить про Себе.
 • Вам необхідно вірити, що Бог виконає те, що обіцяє.
 • Вам необхідно перебудувати ваше мислення у світлі цього переконання.
 • Віра у те, що Бог підтвердить діями те, що Він говорить про Себе, допоможе вам коритись Йому.
 • Коли ви коритесь, Бог виконує Свою роботу через вас і підтверджує діями те, що Він говорить про Себе.
 • Тоді ви пізнаєте Бога на власному досвіді.
 • Ви пізнаєте істину того, що Бог говорить про Себе.

Бог відкриває Свої цілі

Бог відкриває Свої цілі для того, щоб ви знали Його плани. Якщо ви хочете приєднатись до Нього, вам необхібно знати, що Бог збирається зробити. ТЕ, ЩО ВИ ПЛАНУЄТЕ ЗРОБИТИ ДЛЯ БОГА – НЕСУТТЄВО. А ТЕ, ЩО ВІН ПЛАНУЄ ЗРОБИТИ ТАМ, ДЕ ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ – Є ДУЖЕ ВАЖЛИВИМ. Бог промовляє з певною метою.

Коли Бог прийшов до Ноя, Він не запитав: “Що ти хочеш зробити для Мене ?” Він прийшов, щоб відкрити те, що Він збирався зробити. Набагато важливішим було знати, що БОГ збирався робити. Бог вирішив зруйнувати світ. Він хотів використати Ноя для здійснення Своєї мети спасіння деяких людей і тварин, щоб пізніше населити землю.

Така послідовність спостерігається практично у всій Біблії: Давид, пророки, учні та Павло. Бог робив перший крок назустріч Своїм слугам. Він промовляв, щоб відкрити Свої цілі та плани. Лише тоді Він міг залучити їх до праці та здійснювати Свої цілі через них.

Прочитати Приповісті 19:21 та Псалом 33:10,11.

Чи розумієте ви, чому вам необхідно знати Божі плани та цілі? БОЖІ ПЛАНИ ТА ЦІЛІ ПОВИННІ СТАТИ ВАШИМИ ПЛАНАМИ ТА ЦІЛЯМИ. Його плани і цілі БУДУТЬ здійснені. Планування – це той засіб, який ви можете використовувати, але він ніколи не повинен заміщувати Бога. Будьте обережними, і не плануйте більше, ніж Бог вимагає цього від вас. Дозвольте Богу втручатись і перебудовувати ваші плани тоді, коли Він хоче.

Бог відкриває Свої шляхи

Бог відкриває Свої шляхи для того, щоб я міг здійснювати Його цілі. Він здійснює Свої власні цілі через нас – і по-своєму. Бог сказав: “Бо ваші думки – не Мої це думки, а дороги Мої – то не ваші дороги.” Ісаї 55:8. Бог не діє так, як люди.

Якщо ми намагаємося виконати Божу роботу по-своєму, то ми ніколи не побачимо могутності Божої у тому, що ми робимо. Бог відкриває Свої шляхи, тому, що Він – єдиний шлях до здійснення Його цілей. Божі цілі, здійснені за Його планом, приносять Йому славу.

Не забувайте записувати у ваш зошит важливе твердження чи вірш та вашу відповідь .

Висновки

 • Мета Божих відкриттів полягає у тому, щоб привести мене до люблячих стосунків з Ним.
 • Бог відкриває Себе, щоб збільшити мою віру.
 • Бог відкриває Свої цілі, щоб я міг виконувати Його працю.
 • Бог відкриває Свої шляхи, щоб я міг здійснювати Його цілі.

Г. БОГ ГОВОРИТЬ ЧЕРЕЗ БІБЛІЮ

Коли Дух привертає вашу увагу до певної істини, запишіть її, роздумуйте над нею і підпорядкуйте їй своє життя. Пильнуйте і спостерігайте, яким чином Бог відкривав вам істину на протязі дня. Часто Бог використовує не один спосіб, а декілька, щоб говорити з вами: наприклад, молитва і Біблія. Часто обставини життя, церква чи інші віруючі підтверджують нам те, що сказав Бог.

Бог є Суверенний. Він може робити все, що забажає.

Дух істини

Святий Дух – це “Дух істини” (Івана 14:17). Нижче подано послідовність, згідно якої відбувається зустріч з Богом:

 • Ви читаєте Слово Боже – Біблію.
 • Дух істини відкриває вам істину Слова Божого.
 • Ви підпорядковуєте своє життя Божій істині.
 • Ви підкоряєтесь Йому.
 • Бог працює в вас і через вас, щоб здійснити Свої цілі.

ЗАВДАННЯ:

Перегляньте уроки 1-5 і знайдіть ОДИН УРИВОК ІЗ ПИСАННЯ, яким Бог привернув ВАШУ УВАГУ. Що це за місце?

 1. Що саме відкриває вам цей вірш про Бога, Його цілі та Його шляхи?
 2. Роздумуйте над цим віршем і помоліться. Попросіть Бога, щоб Він продовжував відкривати вам істину даного уривку. Пам’тайте, що для Бога більш важливим є те, ким ви станете, ніж те, що ви робите.
 3. Що Бог хоче зробити і ким Він хоче бути у вашому житті?
 4. Що вам необхідно змінити в особистому житті для того, щоб підпорядкувати його цій істині? Можливо, щось у вашому сімейному житті? Чи в церковному житті? Або щось у вашій роботі?
 5. Напишіть молитву-відповідь, що стосується даної істини, а також те, як ви збираєтесь застосувати її у своєму житті.
 6. З того часу як ви вперше зрозуміли цю істину, чи зробив Бог щось таке у вашому житті, що спонукало вас застосувати цю істину або поділитись нею з кимось?

Відгук на істину

Коли ви читаєте Біблію, то записуйте уривок з Писання. Тоді пороздумуйте над ним. Намагайтесь зануритись в ЗНАЧЕННЯ цього вірша чи уривка. Підпорядкуйте своє життя цій істині і, таким чином, Богові. Погодьтеся з Богом і зробіть все необхідне для того, щоб Бог міг працювати так, як Він вам це відкрив.

Спостерігайте за тим, як Бог використовує цю істину у вашому житті.

Пам’ятайте про важливе твердження чи вірш та вашу віповідь, не забувайте записувати їх у ваш зошит.

Висновки

 • Бог до кожного говорить по-особливому і Він може робити це так, як бажає.
 • Коли Бог промовлятиме до мене, я впізнаю Його голос і буду слідувати за Ним.
 • Я сам не можу зрозуміти Божу істину, якщо Бог не вікриє її мені.
 • Для Бога більш важливим є те, ким я стану, ніж те, що я роблю.

Д. БОГ ГОВОРИТЬ ЧЕРЕЗ МОЛИТВУ

Молитва – це стосунки, а не просто релігійна діяльність. Я закликаю вас, щоб ви вели свого роду духовний щоденник. Коли Бог всесвіту промовляє до вас, вам потрібно записувати це, щоб не забути. Записуйте також і вашу відповідь-молитву. Запишіть і вірш чи вірші, які Він використав. Напишіть, що вам потрібно зробити, щоб підпорядкувати своє життя Богові.

Істина – це Особа

Ісус не сказав: “Я навчу вас істини.” Він сказав: “Я є… істина” (Івана 14:6). Ви підпорядковуєте своє життя не істині чи концепції, а швидше Особі.

Чи траплялось, що ви читаєте місце з Писання, яке ви вже не раз читали, і раптом ви побачили в ньому щось нове? БОГ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВАС І НАГОЛОШУЄ, ЩО ВІН ХОЧЕ ЗАСТОСУВАТИ ЦЮ ІСТИНУ У ВАШОМУ ЖИТТІ ПРОСТО ЗАРАЗ. Коли Бог вирішує щось зробити у вашому житті, тоді Дух Божий використовує Слово, щоб повідомити вам про це.

Молитва – це стосунки

Молитва – це взаємне спілкування і спільність з Богом. Молитва включає також і слухання. Мета молитви – підпорядкувати вас Богові, а не Бога вам. Бог не потребує наших молитов, але Він хоче, щоб ми молились.

Що відбувається, коли ви шукаєте волі Божої у молитві:

 • Бог робить перший крок, спонукуючи вас до молитви
 • Святий Дух через Боже Слово відкриває вам істину
 • Ви молитесь в Дусі, погоджуючись з Божою волею
 • Ви підпорядковуєте своє життя істині (Богові)
 • Ви шукаєте підтвердження і подальші вказівки в Біблії, обставинах і в церкві (інших віруючих)
 • Ви підкоряєтесь
 • Бог працює в вас і через вас, щоб здійснити Свої цілі
 • Ви відчуваєте Його, коли вам відкриває Його Дух, а також в молитві

Молитва в Дусі

Дух Божий через Слово Боже Сам керуватиме вами у молитві. Прочитайте Рим. 8:26-27.

Святий Дух знає волю Божу. Він допомагає нам пізнати волю Божу, коли ми молимось. Якщо ви просите про щось таке, що Бог хоче вам дати, то ви завжди отримаєте це. Чому? Тому що ви просите згідно волі Божої. Коли Бог дає відповідь на вашу молитву, ви прославляєте Його, а ваша віра зростає.

Спочатку, зречіться себе. Переконайтесь, що єдине ваше бажання – знати лише волю Божу. Тоді перевірте, що говорить вам Дух через інші канали: у Своєму Слові? Через молитву? Через обставини? Чи підтверджує Він це через поради інших віруючих?

Якщо те, що ви відчуваєте під час молитви суперечить Писанню, то значить ви помиляєтесь. Наприклад, Бог ніколи, ніколи не скаже вам вчинити перелюб. Просіть Бога підтвердити те, що ви відчули в молитві через Писання.

Використайте наступні слова, щоб заповнити пропуски в реченнях: підпорядковувати, підтвердження, Слово, перший крок, погоджуватись, підкорятись.

 1. Бог робить _______________, спонукуючи мене до молитви.
 2. Святий Дух через _______ Боже відкриває мені волю Божу.
 3. Моліться в Дусі ____________ з волею Божою.
 4. Ви____________ своє життя істині.
 5. Ви шукаєте ____________ чи подальші вказівки в Біблії, обставинах і в церкві.
 6. Я __________.
 7. Бог діє в мені і через мене, щоб здійснити Свої цілі.

?? Чи промовляв до вас Бог Духом Святим через молитву на протязі цього навчання??

Запишіть у ваших зошитах те, що вам сказав Бог. Якщо ви думаєте, що Він не говорив до вас, попросіть Бога відкрити вам причину цього.

Пам’ятайте про важливий вірш чи твердження, а також вашу відповідь і не забувайте записувати їх у ваш зошит.

Висновки

 • Коли Бог Всесвіту промовляє до мене, я повинен записати це.
 • Істина – це Особа.
 • Молитва – це взаємне спілкування з Богом.
 • Молитва – це стосунки, а не просто релігійна діяльність.
 • Я повинен бути впевненим, що моє єдине бажання – знати волю Божу.
УРОК VI: БОГ ПРОМОВЛЯЄ, ЧАСТИНА 2

Чи молились ви коли-небудь про щось одне, а отримували зовсім інше? Прочитайте Марка 2:5. Зауважте, що Ісус простив гріхи паралізованому, який прагнув фізичного зцілення. Якщо ви маєте до Бога конкретне прохання, а Він дає вам щось інше, пам’ятайте, що Він знає краще, що вам потрібно і прославте Його за відповідь.

ВІРШ НАПАМ’ЯТЬ: ВІДПОВІВ ЖЕ ІСУС І СКАЗАВ ЇМ: “ПОПРАВДІ, ПОПРАВДІ КАЖУ ВАМ: СИН НІЧОГО РОБИТИ НЕ МОЖЕ САМ ВІД СЕБЕ, ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ВІН БАЧИТЬ, ЩО РОБИТЬ ОТЕЦЬ; БО ЩО РОБИТЬ ВІН, ТЕ ТАК САМО Й СИН РОБИТЬ.” ІВАНА 5:19

А. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ, КОЛИ ВИ МОЛИТЕСЬ?

Лише Дух Божий знає, яка Божа мета для мого життя.

Дозвольте Богові дати все, що Він хоче вам дати. Прочитайте 1 Кор. 2:10-12.

Якщо ви працювали і молилися в певному напрямку, а потім зрозуміли, що Бог працює в інщому напрямку, підпорядкуйте своє життя Богові. У такій ситуації вам потрібно вирішити чи будете ви робите те, що хочете і просити для цього Божого благословіння, чи ПРИЄДНАЄТЕСЬ ДО БОЖОЇ ПРАЦІ.

Духовне зосередження

Після того як ви помолились, спостерігайте за тим, що Бог буде робити в вашому житті. У вашому повсякденному житті почнуть відбуватись незвичайні речі. Замість того, щоб сприймати їх як те, що відволікає вашу увагу, не намагайтесь позбутись їх, а зауважте їх і підпорядкуйте себе Божій праці. Прославляйте Бога за Його роботу у своїй молитві.

??Чи траплялось, що ви наполегливо молились про щось і не отримали це або отримали щось інше? Рокажіть про це. Чи молитесь ви зараз за щось таке, що Бог не схвалює? За що ви молитесь?? Зупиніться і попросіть Бога допомоготи вам зрозуміти те, що Він робить у вашому житті. Зверніть увагу на те, що Він почне відкривати вам через Своє Слово і на те, що буде відбуватись далі.

Мовчання Бога

Інколи, навіть коли ви наполегливо молитеся, Бог мовчить. Бог не залишив вас; Він чує вас, але Він вирішив, що вам треба почекати.

Таке може бути через якийсь гріх у вашому житті; але це може статись і тому, що Він бажає відкрити Себе вам ще більше.

Якщо Бог мовчить, попросіть Його вказати вам на невизнаний гріх у вашому житті. Після того, як ви покаялися, приготуйтеся до нового спілкування з Богом.

Пам’ямайте про важливе твердження чи вірш, про вашу відповідь, записуйте їх у зошит.

Висновки

 • О, Боже, якщо я коли-небудь попрошу Тебе про щось, а Ти захочеш дати мені більше, ніж я прошу, не зважай на моє прохання.
 • Лише Дух Божий знає Божу мету для мого життя.
 • Бог скаже мені, яка Його ціль для мого життя, якщо мені потрібно це знати.
 • Інколи Бог мовчить через гріх.
 • Інколи Бог мовчить, тому що Він готує мене до того, щоб більше відкрити Себе мені.

Б. БОГ ГОВОРИТЬ ЧЕРЕЗ ОБСТАВИНИ

Для того, щоб зрозуміти важкі обставини вашого життя, вам необхідно дивитись на них Божими очима.

Святий Дух використовує Біблію, молитву і обставини, щоб промовляти до нас і відкривати нам волю Отця. Ісус описав, як Бог говорить через обставини в Івана 5:17,19-20.

Після прочитання цих віршів заповніть пропуски у реченнях.

 • _____ працював раніше і аж до тепер.
 • Тепер  ___________ Я.
 • Я нічого не роблю від _______ .
 • Я ________, що робить Отець.
 • Я роблю те, що Я бачу Мій Отець вже ________.
 • Ви бачите, що Отець __________ Мене.
 • Він показує Мені _________, що Він Сам робить.

Ісус спостерігав за тим, що робив Отець. Ісус приєднався до Його праці. Тому Отець міг здійснювати Свої цілі через Ісуса. Саме це Ісус очікує і від нас: дивитися, що Він робить, підпорядковувати своє життя, свої плани і свої цілі Йому. Віддати повністю своє житття Йому, щоб Він міг здійснювати Свої цілі через нас.

??Чи вивчили ви сім реальностей напам’ять і чи можете їх написати? Запишіть їх у своєму зошиті і перевірте. Виправте помилки. Перепишіть все знову.??

Божа точка зору – життєво необхідна

Інколи, обставини нашого життя є НЕСПРИЯТЛИВИМИ. Якщо обставини вашого життя “погані”, можливо вам хочеться запитати Бога: “Чому це сталось зі мною?” Подібна ситуація була у Йова. Він не знав останнього розділу (Йова 42:12-17), де Бог відновлює Його маєток, Його сім’ю та його здоров’я.

Важкі обставини можуть знесилити вас. Не думайте, що Бог не любить вас або що Він несправедливий. Замість цього йдіть до Бога і просіть Його відкрити вам Його погляд на ваші обставини. Дух Божий через Слово Боже допоможе вам зрозуміти ваші обставини з Божої точки зору. Він відкриє вам істину про ваші обставини, якщо незважаючи ні на що ви будете вірити Богові.

??Чи опинялись ви коли-небудь у трагічних непевних обставинах, де ви починали у своїх молитвах звинувачувати Бога у всіх своїх проблемах? Якщо ваша відповідь позитивна, поясніть будь-ласка детальніше. Опишіть обставини і вашу відповідь на них у зошиті??

Коли обставини непевні

 1. Пам’ятайте, що Бог назавжди підтвердив Свою любов до вас на хресті. Ця любов ніколи не зміниться.
 2. Не намагайтесь зрозуміти, який Бог насправді, у ваших обставинах.
 3. Ідіть до Бога і просіть Його допомогти вам дивитися на вашу ситуацію Його очима.
 4. Чекайте на Святого Духа. Він може через Слово Боже допомогти вам зрозуміти ваші обставини.
 5. Підпорядкуйте Богові та Його праці своє життя.
 6. Робіть все, що Він вам скаже.
 7. Спостерігайте, як Бог працює в вас і через вас, щоб здійснити Свої цілі.

Пам’ятайте: важливий вірш чи твердження цього розділу, а також вашу відповідь слід записати у вашому зошиті.

Висновки

 • Бог використовував обставини, щоб відкрити Ісусу Свою працю.
 • Ісус спостерігав за обставинами, щоб знати, де Отець бажає залучити Його до Своєї праці.
 • Для того, щоб зрозуміти важкі чи погані обставини мого життя, мені потрібно дивитись на них Божими очима.

В. ІСТИНА ВАШИХ ОБСТАВИН

Якщо Бог вам не відкриє, ви не будете знати істину своїх обставин. У книзі Вихід 5-6 Мойсей вчинив так, як йому було сказано і просив фараона відпустити ізраїльтян. Фараон відмовився і посилив утиски Ізраїля. Ізраїльтяни нарікали на Мойсея за це. Яка була відповідь Мойсея Богові? Вихід 6:12.

Бог був терплячим з Мойсеєм. Він пояснив Мойсею Свою точку зору. Нехай цей випадок з Мойсеєм буде для вас прикладом. Не звинувачуйте Бога за складні обставини вашого життя. Не припиняйте свого слідування за Богом. Ідіть до Нього. Просіть Його відкрити вам істину про ту ситуацію, у якій ви опинилися. А тоді очікуйте на Господа.

Слухати Істину

Прочитайте Луки 7:11-17 і дайте відповідь на наступні запитання:

??Якби ви були присутні на цьому похороні, то як би на вашу думку вдова відповіла на запитання: “Яка істина цієї ситуації?”

Коли Істина (Ісус) була присутня, яке це мало значення?

Коли Істина (Ісус) відкрив Себе натовпу, якою була їхня відповідь?

Прочитайте Івана 6:1-15 і дайте відповідь на наступні запитання:

??П’ять тисяч голодних людей прийшло до Ісуса. Якби ви запитали учнів про істину цієї ситуації, що б вони відповіли?

Чому Ісус запитав у Пилипа, де можна купити хліб?

Коли Істина (Ісус) була присутня, яке це мало значення?

Коли Істина (Ісус) відкрив Себе натовпу, якою була їхня відповідь?

Пам’ятайте про важливий вірш чи твердження, а також вашу відповідь, не забувайте її записувати.

Висновки

 • Ніколи не визначайте істину ситуації, дивлячись на обставини.
 • Я не можу знати істину своїх обставин, поки Господь не відкриє її мені.
 • Святий Дух через Слово Боже відкриває Божий погляд на мої обставини.

Г. ДУХОВНІ ОЗНАКИ

Коли Бог вирішує зробити наступний крок у своїй діяльності, то це завжди буде відбуватися у відповідності із тим, що Він уже робить у вашому житті.

Інколи обставини вашого життя примушують вас прийняти певне рішеня. Можливо, найбільшою трудністю для вас є вибір не між добрим і поганим, а між добрим і найкращим. Можливо, перед вами є декілька варіантів і всі вони здаються хорошими. Це нагода для вас все віддати у руки Божі і сказати наступне:

“ГОСПОДИ, ЯКЩО Я БУДУ ЗНАТИ, ЩО ЦЕ ТВОЯ ВОЛЯ, ТО Я ЗРОБЛЮ ЦЕ. НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, ЧОГО ЦЕ БУДЕ КОШТУВАТИ, НЕ ЗВАЖАЮЧИ НІ НА ЩО, Я ВІД УСЬОГО СЕРЦЯ ОБІЦЯЮ ЗАВЖДИ ВИКОНУВАТИ ТВОЮ ВОЛЮ. ГОСПОДИ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ, ЯК ЦЕ БУДЕ ВИГЛЯДАТИ, Я ЗРОБЛЮ ЦЕ!”

Не приймайте надалі ніяких рішень, доки ви не зможете щиро сказати: “Я зроблю все, Господи, що Ти хочеш.”

Фізичні ознаки духовних зустрічей

Прочитайте Єг.4:2-3 і 4:6-7. В той час, камені були пам’яткою про могутні діла Божі. Люди будували жертівники або згромаджували камені на згадку про важливу зустріч з Богом.

??Виберіть ОДНУ із поданих осіб, прочитайте про їхню зустріч з Богом. Тоді дайте відповідь на запитання у вашому зошиті.

Ной: Бут. 6-8; Авраам: Бут. 12:1-8 або 13:1-18; Ісаак: Бут. 26:17-25; Яків: Бут.  28:10-22 і 35:1-7; Мойсей: Вих. 17:8-16 або 24:1-11; Ісус Навин: Єг. 3:5-4:9; Гедеон: Суд. 6:11-24; Самуїл: 1 Сам. 7:1-13.

 1. Коротко опишіть зустріч даної особи з Богом. Що Бог зробив?
 2. Як ви думаєте, чому ця людина збудувала жертівник або пам’ятник з каменю?
 3. Які особливі імена Бога чи каменя, чи жертівника наведені у даному уривку?

Камені та алтарі стали фізичними ознаками великих духовних зустрічей з Богом. Вони давали людям можливість розповідати своїм дітям про Божу роботу серед Його народу.

Розуміти Божий погляд

Бог працює у певній послідовності, щоб здійснити Свої божественні цілі. Кожна Божа дія базується на попередній цілі Царства і спрямована у майбутнє.

У книзі Повторення закону Мойсей повторює все, що Бог зробив для Ізраїля. Бог вирішив привести Свій народ в обіцяну землю. Бог хотів, щоб Його народ пам’ятав про історію, перш ніж вони зроблять наступний крок. Прочитайте 29 розділ Повторення Закону, де стисло викладена історія народу. Вони вирішили змінити лідерів від Мойсея до Ісуса Навина і ввійти в обіцяну землю. Їм потрібен був новий напрямок з Божої точки зору.

У вправі, поданій нижче, визначте, який погляд Бог дав Мойсеєві, коли покликав його на служіння біля палаючого куща в книзі Вихід 3: МИНУЛЕ поряд з минулою діяльністю щодо Його народу; ТЕПЕРІШНЄ поряд з Божою роботою, яку Бог виконував, коли промовляв до Мойсея; і МАЙБУТНЄ поряд з тими пунктами, які говорять про те, що Бог збирався зробити у майбутньому.

__________1. “Я Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісака і Бог Якова!” в.6.

__________2. “Я справді бачив біду Свого народу, що Єгипті, і почув його зойк перед його гнобителями.” в.7.

__________3. “Пізнав я болі його. І Я зійшов, щоб визволити його з Єгипетської руки.”

                        вв. 7-8.

__________4. “А тепер іди ж, і Я пошлю тебе до фараона, і виведи з Єгипту народ Мій, синів                  Ізраїлевих!” в.10.

__________5. “Я буду з тобою! А це тобі знак, що Я послав тебе: коли ти виведеш народ із                      Єгипту, то ви будете служити Богові на оцій горі.” в.12.

__________6. “І сказав Я: “ Я виведу вас з Єгипетської біди до Краю ханаанеянина… До                          Краю, що тече молоком та медом.” в. 17

__________7. “І Я дам милість цьому народові в очах Єгипту, – і станеться, коли підете, не                      підете ви впорожні…І заберете здобич від Єгипту.” в.в 21-22.

Бог хоче залучити ВАС до Своїх цілей. Він працює по всьому світові. (Івана 5:17). Він працює у вашому житті з дня вашого народження. Він мав ціль для вашого життя ще до вашого народження. Бог сказав до пророка Єремії: “Ще поки тебе вформував в утробі материній, Я пізнав був тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!” Єр.1:5.

КОЛИ БОГ ВИРІШУЄ ЗРОБИТИ НАСТУПНИЙ КРОК У СВОЇЙ ДІЯЛЬНОСТІ, ЦЕ ЗАВЖДИ БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ ІЗ ТИМ, ЩО ВІН УЖЕ РОБИТЬ У ВАШОМУ ЖИТТІ. ВІН ФОРМУЄ ВАШ ХАРАКТЕР З ПЕВНОЮ БОЖЕСТВЕННОЮ МЕТОЮ.

Духовна інветаризація

Для вас буде корисно визначити “духовні ознаки” вашого життя. Духовна ознака визначає час переходу, рішення чи напрямок, коли ви переконані, що вами керує Бог.

Кожного разу, коли ви чуєте Божий поклик, чи напрямок для вашого життя, у своєму розумі ви можете побудувати духовну ознаку. Більш корисним для вас буде записувати це все у духовному щоденнику. Час від часу пригадуйте ці ознаки, щоб побачити як Бог керує вашим життям згідно Своєї Божественної мети. Коли вам необхідно прийняти якесь важливе рішення, перегляньте ці духовні ознаки. Робіть свій наступний крок в контексті всієї Божої діяльності у вашому житті. Це допоможе вам зрозуміти Божий погляд на ваше минуле і тетперішнє. Тоді погляньте на вибір, який є перед вами. Подумайте, що саме найбільш співпадає з тим, що Бог вже робить у вашому житті. Часто лише один напрямок буде вірним. Якщо ЖОДЕН із цих напрямків не відповідає Божій діяльності, продовжуйте молитися і чекайте на Божу пораду. Якщо ваші обставини не відповідають тому, що Бог говорить вам у Біблії та молитві, можливо ви вибрали неслушний час. Просіть Бога відкрити вам, коли ж саме буде слушний час.

??Напишіть визначення “духовних ознак” так, як ви це розумієте, у своїх зошитах.

Опишіть, як духовні ознаки можуть допомогти вам розпізнати Божий напрямок під час вирішення важливого питання. Як ви вважаєте, чому “духовні ознаки” є корисні? Що вони допомагають вам робити??

Пам’ятайте про важливе твердження чи вірш даного розділу та про вашу відповідь.

Висновки

 • Під час вирішення важливого питання найбільша складність полягає у виборі не між добрим і поганим, а між добрим і найкращим.
 • Два слова, які у мові християнина не можуть вживатися разом: Ні, Господи.
 • Коли Бог вирішує зробити наступний крок Своєї діяльності, це завжди буде відбуватися у відповідності з тим, що Бог вже робить у моєму житті.
 • Духовна ознака визначає час переходу, рішення чи напрямок, коли я дійсно знаю, що мною керує Бог.

Д. БОГ ГОВОРИТЬ ЧЕРЕЗ ЦЕРКВУ

Коли я дію, як член церкви, я залежу від інших членів церкви, які можуть допомогти зрозуміти мені Божу волю. Повторіть, давши відповідь на наступні запитання:

 1. Як Бог говорив в Старому заповіті?
 2. Як Бог говорив в Євангеліях?
 3. Як Бог говорить в Діях і тепер?
 4. Назвіть чотири способи, якими промовляє Святий Дух?


Тіло Христа

Сьогодні одна із проблем багатьох наших церков полягає у тому, що християни вважають ніби вони знаходяться перед Богом одні, і не залежать від церкви. Християни справді мають прямий доступ до Бога. Їм лише потрібно звертатись через Христа, як до їхнього посеред­ника. Проте, Бог створив Церкву, як посланця спасіння у цьому світі. У Нього є певна мета для Церкви. Кожен член Церкви повинен працювати для здійснення Божої цілі викуплення.

Церква – це тіло Христове (1 Кор. 12:27). Ісус Христос – Голова кожної місцевої церкви (Еф.4:15), а кожен член знаходиться у тілі ТАК, ЯК ХОЧЕ БОГ (1Кор. 12:18). Святий Дух промовляє до кожної особи задля спільного добра (1Кор.12:7). Усі члени отримали силу і здатність від Святого Духа, що функціонувати там, де їх розмістив Отець. А все тіло функціонує для збудування тіла Христового, аж поки кожен член не досягне зросту Христової повноти. (Еф.4:13). Бог створив нас взаємозалежними. Ми потребуємо один одного. Якщо в когось є потреба, то інші – допоможуть.

Отже, ТЕ, ЩО БОГ РОБИТЬ В І ЧЕРЕЗ ТІЛО Є ДУЖЕ ВАЖЛИВИМ ДЛЯ ВАС, ЩОБ ВИ МОГЛИ ВІДПОВІДАТИ ЙОМУ. Якщо ви бачите, де Бог працює у тілі, приєднуйтесь до Нього. Дозвольте Богові використовувати вас у церкві так, як він бажає, щоб Він міг звершати Свою роботу у кожному члені. Прочитайте Кол. 1:28. Павло постійно закликав віруючих приєдантися до його життя і служіння. Ефективність Павлового служіння спочивала на них. Кол.4:3; 2 Сол. 3:1,2; Еф. 6:19.

Кожен член повинен прислуховуватись до того, що говорять інші члени. Якщо члени не говорять про Божу працю, то це проблема всього тіла. Дозвольте Богові промовляти до вас через тіло.

Пам’ятайте про важливе твердження чи вірш та про вашу відповідь.

Висновки

 • Церква – це тіло. Це тіло Христове!
 • Ісус Христос – Голова місцевої церкви.
 • Кожен член, розміщений в тілі так, як цього хоче Бог.
 • Бог створив нас взаємозалежними. Ми потребуємо один одного.
 • Без тіла я не можу повністю знати Божу волю для моїх стосунків з тілом.
 • Кожен член церкви повинен прислухатись до того, що говорять інші члени.
 • Коли я дію, як член церкви, я залежу від інших членів церкви, які можуть допомогти мені зрозуміти Божу волю.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *