Духовне життя

Ведення духовного щоденника

Вам пропонується вести щоденник наступним способом. Розділи вашого щоденника можуть включати:

 1. Свідчення. Це розділ для записів на протязі дня того, що Бог робить у, навколо і через ваше життя і що ви навчилися (пізнали) про Нього, Його цілі та Його шляхи.
 2. Огляд дня. В кінці кожного дня потрібно підвести підсумки того, що Бог сказав до Вас через Його Слово, молитви, обставини та церкву (інших християн) та записати це. Можна також записати, що Бог чекає від вас у відповідь, що Він хоче, щоб Ви зробили, чи куди Він вас скеровує, в чому Він чекає від Вас покори та ін. відповіді, які ви маєте дати Богу.
 3. Молитовні прохання. Записуйте молитовні прохання та відповіді, як особисті, так і ваших друзів та церкви. Можна розділити на такі частини:
  1. Особисті прохання
  1. Прохання членів домашньої групи
  1. Прохання моєї церкви
  1. Інші особисті прохання
 4. Огляд тижня. В кінці кожного тижня потрібно підвестипідсумки Божої діяльності, яку Ви спостерігали на протязі тижня. Для цього можна відповісти на питання з наступного переліку, які підходять до тижневих подій:
  1. Що Бог відкрив вам про Себе? (Своє ім’я, Свій характер, Свою природу)
  1. Що Бог відкрив вам про Його цілі? (Його волю, Його плани, Його бажання, Його діяльність навколо вас, Його завдання для вас, Його цілі та прагнення).
  1. Що Бог відкрив вам про Його шляхи? (Як Він діє, що Він робить, як Він відповідає в даних обставинах, яких людей Він використовує; способи, якими Він залучає людей до Його праці; шляхи, які Він використовує для здійснення Його цілей)
  1. Що Бог зробив у Вашому житті або через ваше життя, що допомогло вам пережити Його присутність?
  1. Яке Писання Бог використовував, щоб проговорити до вас про Себе, Свої цілі та Свої шляхи?
  1. Про які конкретно особи чи проблеми Бог поклав вам на серце молитись? Про що саме Він спонукував вас молитись?
  1. Як Бог працював через обставини, даючи вам відчуття Його часу чи конкретної вказівки щодо Його волі?
  1. Які слова істини чи вказівки Бог сказав вам через іншого християнина?
  1. Які зміни Бог вказує вам зробити у своєму житті?
  1. В чому вам потрібно було проявляти покору цього тижня? В чому Бог ще чекає на покору у вашому житті?

Допомога у запам’ятовуванні Писання

 1. Запишіть місце з Біблії та посилання на нього на невеликій картці.
 2. Прагніть зрозуміти його. Прочитайте вірш у його контексті. Наприклад, для розуміння Івана 15:5 вам потрібно прочитати Івана 15:1-17. Вивчайте вірш і намагайтеся зрозуміти його значення.
 3. Прочитайте місце вголос кілька разів.
 4. Запам’ятовуйте місце по частинах. Розділіть дане місце з Біблії на короткі і зрозумілі фрази. Спершу вивчайте першу фразу слово за словом до повного запам’ятовування. Потім додавайте до неї другу фразу і вчіть їх разом. Продовжуйте, поки ви не зможете процитувати повністю дане місце слово за словом.
 5. Повторіть місце з Біблії іншій особі і попросіть його перевірити вас.
 6. Регулярно повторюйте дане місце. На протязі першого тижня постійно носіть із собою картку із віршем у гаманці чи в кишені. Кілька разів на день виймайте картку для повторення – коли їдете у транспорті, під час обідньої перерви тощо. Переглядайте це місце регулярно хоча б раз на день перші 6 тижнів. Після цього раз на тиждень наступні 6 тижнів. Потім – раз на місяць.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *