Без категорії

Найкращі цитати Гете

Деякі з найкращих цитат у всій німецькій літературі походять Гете. Цей великий письменник був не лише письменником, а й поетом, драматургом і вченим. Його мудрість охоплює від медицини до теології, фізики до поезії.

Хоча вершиною його літературної кар’єри був Фаустовін також написав суперечливий епістолярний романСкорботи молодого Вертера. Це був такий успіх, що він розгорнув хвилю самогубств серед молоді, звідси і назва ефекту Вертера.

Гете ніколи не переставав вчитися і цікавитися світом протягом усіх днів свого життя. Його ідіосинкразії можна побачити вШтурм і Дранг рух, попередник літературного романтизму.

5 найкращих цитат Гете

Що характеризує писемність Гете? Неспокій сучасного суспільства, натяки на чаклунство та диявола та сентиментальна екзальтація. Його цитати, якими ми хочемо поділитися з вами зараз, сповнені мудрості та розуму.

немає минулого, яке ми можемо повернути, прагнучи цього. Зараз є лише одне вічне, яке будує і створює з минулого щось нове і краще.

Для Гете, минуле має залишитися в минулому. Недостатньо просто не думати. Нам потрібно діяти відповідно до цієї життєвої філософії. Сам він впав у страшну депресію через Французьку революцію. Він не розумів, чому соціальні заклади збираються змінюватися, і ще менше, чому через це проливається кров.

Залишитися в минулому в пастці лише створює проблеми, і це не дозволяє нам оцінити щастя, яке ми маємо в теперішньому часі. Настануть темніші часи, але поки що насолоджуйся тим, що маєш.

Кожен хоче бути кимось; ніхто не хоче рости.

Гете тут розповідає про те, як усі хочуть, щоб їх визнавали і захоплювались, але ніхто не замислюється над тим, щоб задуматися про себе як про людину. Коли вони отримують славу та багатство, люди перестають поліруватися та вдосконалюватися. Вони застоюються і забувають про вирощування, потрапивши під завали власного марнославства.

Якщо ми більше думатимемо про зростання, ніж про те, щоб бути, можливо, світ стане кращим місцем. Відмова від свого потенціалу заради відповідності – це величезна помилка.

Талант виховується на самоті. Характер формується в бурхливих хвилях світу.

Іронічно, що член Штурм і Дранг сказав би щось подібне. Гете мав досить бурхливий характер. Він був творчим, допитливим, неспокійним, і саме тому він тріумфував. Івін вважав, що усамітнення та моменти ізоляції необхідні будь-якій людині, яка бажає мати якусь інтелектуальну чесноту.

Всім нам потрібен якісний час для себе. Щоб інтелектуально дозріти, повинен бути баланс між активністю та відпочинком. Інакше ми не зможемо досягти нічого вартого.

Якщо ви будете ставитись до людини такою, якою вона є, вона залишиться такою, якою вона є. Але якщо ви будете ставитись до нього так, ніби він був таким, яким мав би бути і міг би бути, він стане тим, чим мав би бути і міг би бути.

Цією цитатою підсумовує  міф про Пігмаліона та Галатею. Згідно з грецькою легендою, скульптор з Кіпру Пігмаліон вирізає скульптуру на основі своєї ідеальної жінки. Він поклоняється йому, щоб Афродіта, покровителька Кіпру, змилосердилася над ним і перетворила скульптуру на справжню жінку.

Власне, цей міф лежить в основі знаменитого Ефект пігмаліона: якщо ви ставитеся до людини як до невдачі, навіть якщо вона сильно перевершує свою роботу, в підсумку вона зазнає невдачі. З іншого боку, якщо ви заохочуєте їх і дозволяєте їм повірити, що вони можуть це зробити, власна поведінка призведе їх до тріумфу.

Великою помилкою вважати себе більшим, ніж є, або тим, що менше того, що варто.

Ще раз Гете б’є цвяхом по голові. Люди вірять, що вони завжди кращі за інших, але момент істини розкриває все. Навчитися любити себе є фундаментальним, якщо ви не переходите межі зарозумілості.

Жодним генієм не захоплюються так сильно, як тією смиренною людиною, яка не потребує постійного схвалення. Людина, яка використовує обман, перебільшення та власну значимість, щоб справити враження на інших не заслуговує на заздрість.

«Якщо ви будете ставитись до людей так, ніби вони вже такі, якими мають бути, то ви допоможете їм стати тими, ким вони можуть бути». Гете

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *